Zamknij

Eurowizja 2021 z udziałem widzów. Będą musieli przestrzegać specjalnych zasad

30.04.2021 11:52
Eurowizja
fot. AP/Associated Press/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się z udziałem publiczności. Holenderski rząd wyraził zgodę, aby widzowie pojawili się na trybunach areny w Rotterdamie. Publiczność będzie musiała jednak przestrzegać kilku zasad.

Eurowizja 2021 zostanie zorganizowaną już w drugiej połowie maja. Od kilku tygodni organizatorzy informowali, że zrobią wszystko, aby przygotować jak najlepszy konkurs mimo pandemii koronawirusa. Producenci imprezy mieli nadzieję, iż na trybunach będą mogli pojawić się widzowie, którzy wesprą występujących uczestników.

Decyzja w tej kwestii właśnie została podjęta. Rząd Holandii zgodził się, aby w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 wzięła udział publiczność. Widzowie będą musieli jednak przestrzegać szczegółowych zasad bezpieczeństwa.

Zobacz także: Eurowizja 2021: Roksana Węgiel o Rafale Brzozowskim jako reprezentancie. "Współczuję mu"

Eurowizja 2021: rząd Holandii wyraził zgodę na udział publiczności. Restrykcje dla widzów

W trakcie Eurowizji 2021 zobaczymy publiczność. Holenderskie władze zgodziły się, aby w półfinałach i finale konkursu wzięło udział do 3,5 tysiąca widzów, co stanowi około 20 proc. pojemności areny Ahoy Rotterdam.

Bilety na Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 pojawią się w sprzedaży na początku maja, ale będą dostępne tylko i wyłącznie dla osób, które kupiły bilety na odwołaną Eurowizję 2020.

W związku z trwającą pandemią organizatorzy przygotowują już szczegółowe restrykcje dla widzów. Publiczność będzie musiała przestrzegać wielu surowych zasad, m.in. przed wejściem do budynku okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (wykonany nie później niż 24 godziny przed), noszenie masek ochronnych na terenie areny, wypełnienie ankiety w specjalnej aplikacji, przestrzeganie konkretnych przedziałów czasowych na wejście i wyjście z budynku czy wykonanie testu na COVID-19 po pięciu dniach od wydarzenia.

Organizatorzy poinformowali również, że na Eurowizji 2021 będą dostępne tylko i wyłącznie miejsca siedzące.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozwiąż QUIZ: Polska na Eurowizji. Jak dobrze znasz polskie piosenki?