Zamknij

Eurowizja 2021: pokazano zapasowy występ Brzozowskiego. Dużo lepszy niż ten w Rotterdamie? [WIDEO]

31.05.2021 10:51
Rafał BRzozowski Eurowizja 2021
fot. EBU / ANDRES PUTTING / eurovision.tv

Eurowizja 2021 za nami. Organizatorzy opublikowali występy zapasowe państw, które zostały nagrane kilka tygodni przed konkursem na wypadek, gdyby impreza nie mogła się odbyć z powodu pandemii koronawirusa. Zdaniem internautów występ live-on-tape Rafała Brzozowskiego jest dużo lepszy niż ten, który mogliśmy oglądać w Rotterdamie.

Eurowizja 2021 przeszła już do historii. Pierwszy raz od ponad 30 lat konkurs wygrały Włochy, które reprezentował rockowy zespół Maneskin.

Tegoroczna impreza była organizowana w dobie pandemii koronawirusa, więc producenci show musieli zmagać się z wieloma niełatwymi wyzwaniami. Obawiano się, że Eurowizja 2021 w formie stacjonarnej może nie dojść do skutku, więc wprowadzono nową zasadę, zgodnie z którą każde państwo musiało nagrać występ zastępczy. Teraz organizatorzy opublikowali wszystkie nagrania, w tym zapasową prezentację Rafała Brzozowskiego.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: które miejsce zajął Rafał Brzozowski? Te kraje zagłosowały na Polskę

Eurowizja 2021: zapasowy występ Rafała Brzozowskiego. Jest lepszy niż ten w półfinale?

Ujawniono wszystkie zapasowe występy przygotowane na Eurowizję 2021. Tydzień po finale organizatorzy opublikowali nagrania w internecie. Wśród nich pojawił się także występ Rafała Brzozowskiego, który nagrano w marcu w studiu pod Warszawą.

Zdaniem wielu internautów zapasowy występ Polski prezentuje się dużo lepiej niż ten, który mogliśmy oglądać w półfinale w Rotterdamie. Choć koncepcja jest podobna (staging utrzymany w neonowym klimacie i dużo tańca), cała prezentacja wygląda na bardziej dopracowaną. Lepiej wypada także wokal Brzozowskiego wspierany przez chórki.

„Jest dużo lepiej niż w półfinale”, „Polska zrobiła najlepszy występ Live-on-Tape ze wszystkich krajów, które odpadły w półfinale”, „To jest naprawdę dobre i dużo lepsze niż ten bałagan w Rotterdamie” – piszą internauci.

Czy Polska awansowałaby do finału? Poniżej możecie zobaczyć zapasowy występ Rafała Brzozowskiego (od 35 minuty):

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech dzięki zwycięstwu zespołu Maneskin. Dokładne miejsce i data konkursu nie są jeszcze znane, ale impreza zostanie zorganizowana najprawdopodobniej w maju 2022 roku. Od wielu lat Eurowizja odbywa się właśnie w tym miesiącu.

Warto dodać, że kilkanaście włoskich miast wyraziło już chęć organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2021. Poniżej szczegóły:

Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie konkurs? Włoskie miasta już zgłaszają kandydatury