Zamknij

Eurowizja 2021: zmiany w zasadach konkursu. Organizatorzy zmieniają regulamin

19.06.2020 12:44
Michał Szpak Eurowizja 2016
fot. AFP/EAST NEWS

Eurowizja ze sporymi zmianami w regulaminie. Europejska Unia Nadawców, organizator Konkursu Piosenki Eurowizji, poinformowała o dużej rewolucji w zasadach. Zmiany zostaną wprowadzone już podczas Eurowizji 2021, która odbędzie się w Holandii.

Eurowizja 2021: zmiany w zasadach konkursu. Organizatorzy zmieniają regulamin

Eurowizja 2021 będzie wyglądała nieco inaczej. Martin Österdahl, członek Europejskiej Unii Nadawców i nowy producent wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji, poinformował o nowych zasadach.

Jak informuje portal Eurowizja.org, w zaktualizowanym regulaminie pojawiają się zapisy dotyczące funkcjonowania chórków w trakcie Eurowizji. Okazuje się, że państwa będą mogły od teraz korzystać z nagranych wcześniej chórków, więc niektóre partie wokalne usłyszymy z playbacku. Nie będzie to jednak obowiązkowe. Decydować będą o tym kraje biorące udział w imprezie. Warto dodać, że użycie playbacku przez głównego wykonawcę nadal będzie zabronione.

Eurowizja: Edyta Górniak i Gromee wystąpią razem w konkursie? Jest komentarz artystki

Zmiany w regulaminie będą obowiązywały już od Eurowizji 2021 w Holandii. Według organizatorów nowe zasady są zabezpieczeniem na wypadek światowego kryzysu i mają pomóc delegacjom ograniczyć liczbę osób w przypadku nadal trwającej pandemii koronawirusa.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa.

RadioZET.pl/eurowizja.org