Zamknij

Jessie J na Eurowizji 2022? Wielka Brytania chce poprawić tragiczne wyniki w konkursie

14.06.2021 12:42
Jessie J
fot. MediaPunch/face to face/Reporter/East News

Jessie J pojedzie na Eurowizję 2022? Pojawiły się plotki, że słynna piosenkarka jest brana pod uwagę jako reprezentantka Wielkiej Brytanii w przyszłorocznym konkursie we Włoszech. Jak informują brytyjskie media, BBC liczy, że wielka gwiazda pomoże poprawić tragiczne wyniki kraju w Eurowizji.

Eurowizja 2021 za nami. Choć od finału konkursu nie minął jeszcze miesiąc, niektóre kraje rozpoczynają już powoli przygotowania do przyszłorocznej edycji.

W brytyjskich mediach pojawiły się zaskakujące informacje. Jak podaje The Sun, BBC chce poprawić fatalne wyniki Wielkiej Brytanii w konkursie i wybrać na reprezentanta kraju wielką gwiazdę. Mówi się, że może być nią  Jessie J.

Zobacz także: Jessie J jest nieuleczalnie chora. Cierpi na rzadką chorobę

Eurowizja 2022: Jessie J reprezentantką Wielkiej Brytanii? Plotki o udziale gwiazdy w konkursie

Jessie J reprezentantką Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2022? The Sun ujawnił, że słynna piosenkarka i autorka hitów „Price Tag” czy „Bang Bang” znalazła się najprawdopodobniej na liście BBC z potencjalnymi kandydatami.

Brytyjski nadawca jest podobno załamany tragicznymi wynikami Wielkiej Brytanii na Eurowizji. Od ponad 10 lat kraj nie znalazł się nawet w najlepszej dziesiątce, a podczas dwóch ostatnich edycji zajął ostatnie miejsce w finale – w trakcie Eurowizji 2021 James Newman nie zdobył ani jednego punktu w głosowaniu jurorów i telewidzów.

Brytyjski team produkcyjny desperacko chce zacząć od nowa po tegorocznej porażce i próbuje zwabić największe talenty obietnicami o dochodowej sprzedaży płyt i międzynarodowym rozgłosie. Ekipa jest zdeterminowana, by wrócić do walki i ich zdaniem Jessie J byłaby idealną reprezentantką. Ma ogromną grupę fanów w Europie. Piosenkarka ma jednak duże wzięcie, więc przekonanie jej może być trudniejsze, niż im się wydaje – mówi informator The Sun.

Jessie J nie skomentowała na razie plotek o udziale w Eurowizji 2022 we Włoszech. Jeśli spekulacje okazałyby się prawdą, wokalistka nie byłaby pierwszą wielką gwiazdą w barwach Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. W 2011 roku kraj reprezentował popularny boysband Blue, a dwa lata później w konkursie wzięła udział Bonnie Tyler. Artystom nie udało się jednak dotrzeć nawet do najlepszej dziesiątki finału.

Zobacz także:  Eurowizja 2022: gdzie i kiedy się odbędzie konkurs? Włoskie miasta już zgłaszają kandydatury

Nowy singiel Jessie J „I Want Love”

Jessie J wydała nowy singiel „I Want Love”. Piosenkarka wróciła po dłuższej przerwie z zupełnie nowym materiałem, który stworzyła we współpracy z Ryanem Tedderem, wokalistą, producentem i członkiem zespołu OneRepublic.

„I Want Love” to pierwsza zapowiedź piątego pełnowymiarowego albumu Jessie J, nad którym artystka również będzie pracować z Ryanem Tedderem – w roli kompozytora i producenta wykonawczego.

RadioZET.pl/wiwibloggs.com