Zamknij

Eurowizja 2022: Kto zostanie reprezentantem Polski? Jacek Kurski zabrał głos

30.08.2021 12:08
Jacek Kurski
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Eurowizja 2022 odbędzie się za ponad rok. Jednak już dziś fani konkursu zadają sobie pytanie, kto będzie reprezentował Polskę i w jaki sposób zostanie wybrany. Jacek Kurski uchylił rąbka tajemnicy i zabrał głos w sprawie eliminacji.

Eurowizja 2022 odbędzie się w maju przyszłego roku. 66. edycję konkursu zorganizuje Europejska Unia Nadawców wraz z Radiotelevisione italiana. Dzięki wygranej Maneskin w 2021 roku rywalizacja po raz trzeci odbędzie się we Włoszech.

Eurowizja 2022: Kto zostanie reprezentantem Polski?

O organizację konkursu walczyło 11 włoskich miast. W finalnej fazie znalazło się 5 z nich. Eurowizja 2022 odbędzie się w Bolonii, Mediolanie, Pesaro, Rimini lub w Turynie. Chęć wzięcia udziału w konkursie wyraziło 25 państw w tym Polska.

Podczas Eurowizji 2021 nasz kraj reprezentował Rafał Brzozowski. Wówczas pojawiło się wiele głosów, że do Rotterdamu powinna pojechać Alicja Szemplińska. Wokalistka miała reprezentować Polskę piosenką "Empires" w Eurowizji 2020, która została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa.

Eurowizja 2022. Kiedy rozpoczną się eliminacje do konkursu?

W jaki sposób zostanie wybrany kolejny reprezentant Polski na Eurowizję? Kto nim zostanie? Te pytanie zadają sobie wszyscy fani konkursu w naszym kraju marzący o wygranej polskiego wykonawcy.

Jastrząb Post spytał o zasady wybierania reprezentanta Polski na Eurowizję 2022 samego Jacka Kurskiego. Prezes TVP udzielając odpowiedzi na pytanie, zdradził również, z jakiego powodu krajowe eliminacje do konkursu w 2021 się nie odbyły.

Chcemy rozpocząć przygotowania wcześniej. Ostatnio problemem było to, że przysłano bardzo niesatysfakcjonujące propozycje. Nigdy ich nie ujawnialiśmy, bo trudno ujawniać rzeczy, z których się zrezygnowało, po co robić wokół tego zamieszanie.

Kurski oznajmił, że życzyłby sobie, aby prace nad wyborem piosenki na Eurowizję 2022 rozpoczęły się już jesienią tego roku.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/Jastrząb Post