Zamknij

Eurowizja 2022: znamy wszystkich uczestników. Oto kraje, które wystąpią w Turynie [LISTA]

20.10.2021 12:47
Maneskin Eurowizja 2021
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Eurowizja 2022 odbędzie się w Turynie. Poznaliśmy właśnie pełną listę krajów, które wezmą udział w przyszłorocznym konkursie. Wśród nich jest oczywiście Polska, a także m.in. dwa państwa powracające po przerwie. Jakie kraje wystąpią we Włoszech? Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2022.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana w Turynie. Na początku października organizatorzy ujawnili także datę przyszłorocznego konkursu we Włoszech. Będzie to pierwszy raz od 30 lat, kiedy impreza odbędzie się na Półwyspie Apenińskim.

To nie koniec ważnych informacji. Właśnie poznaliśmy pełną listę krajów, które na pewno wezmą udział w konkursie. Oto wszyscy uczestnicy Eurowizji 2022 w Turynie.

Eurowizja 2022: uczestnicy konkursu. Jakie kraje wystąpią w Turynie? [LISTA PAŃSTW]

Uczestnicy Eurowizji 2022 ujawnieni. Organizatorzy poinformowali oficjalnie, jakie kraje wystąpią w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie. We Włoszech zobaczymy występy reprezentantów z 41 krajów.

Wśród uczestników Eurowizji 2022 po raz kolejny nie zabraknie Polski. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba krajów biorących udział wzrosła o dwa państwa – do konkursu powracają Armenia i Czarnogóra. Nie zobaczymy jednak żadnych debiutantów.

Państwa, które wystąpią na Eurowizji 2022: Albania, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Macedonia Północna, Niemcy, Gruzja, Grecja, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Mołdawia, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Eurowizja 2022: kto z Polski? Polskie preselekcje do konkursu

TVP poinformowała, że ruszył nabór zgłoszeń do polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Po raz kolejny krajowe eliminacje będą miały charakter wewnętrzny – oznacza to, że reprezentanta wybierze specjalna komisja konkursowa powołana przez Telewizję Polską. Jej członkowie będą głosować w dwóch etapach.

Do polskich preselekcji może zgłosić się każdy chętny solista lub zespół liczący maksymalnie 6 osób. Nabór trwa do 20 listopada do godz. 22:00. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl.

W regulaminie polskich preselekcji Telewizja Polska zaznaczyła, że reprezentanta Polski na Eurowizji 2022 poznamy do 2 stycznia 2022 roku.

Zobacz też:  Eurowizja 2022: znamy pierwszego uczestnika. Ten kraj już wybrał reprezentanta