Zamknij

Eurowizja 2022: znamy pierwszego uczestnika. Ten kraj już wybrał reprezentanta

16.09.2021 09:12
Maneskin Eurowizja 2021
fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech. Wszystko za sprawą wielkiego zwycięstwa zespołu Maneskin, którego muzyka podbija właśnie cały świat. Choć nie ujawniono jeszcze daty i miejsca konkursu, poznaliśmy właśnie pierwszego uczestnika Eurowizji 2022. To Jérémie Makiese z Belgii.

Eurowizja 2022 zostanie zorganizowana we Włoszech. Wciąż jednak nie wiemy, kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się kolejnego edycja słynnej imprezy.

Choć do przyszłorocznego konkursu zostało jeszcze wiele miesięcy, jedno z państw wybrało już uczestnika. Na Eurowizji 2022 w barwach Belgii wystąpi Jérémie Makiese.

Zobacz także:  Eurowizja 2022: Kto zostanie reprezentantem Polski? Jacek Kurski zabrał głos

Eurowizja 2022: Jeremie Makiese z Belgii pierwszym uczestnikiem konkursu

Jérémie Makiese jest pierwszym uczestnikiem Eurowizji 2022, który został oficjalnie ogłoszony. Jak informuje Eurowizja.org, zafascynowany muzyką soulową oraz R&B Belg ma 20 lat i wygrał w tym roku belgijską wersję programu "The Voice". Co ciekawe, wokalistka jest także świetnym bramkarzem – niedawno podpisał kontrakt z piłkarskim klubem Excelsior Virton.

Belgia występuje w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1956 roku, czyli od pierwszej edycji imprezy. Kraj wygrał dotąd jeden raz. W ostatnich latach Belgia radziła sobie naprawdę dobrze na Eurowizji – w 2015 i 2017 roku państwo zajęło wysokie 4. miejsce.

Eurowizja 2022 we Włoszech. Kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się Włoszech. Konkurs zostanie zorganizowany w maju, ale na ten moment nie znamy dokładnej daty. Nie ujawniono także jeszcze miasta, które zostanie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2022.

Jak informują eurowizyjne portale, organizatorzy biorą pod uwagę pięć miast – Mediolan, Bolonię, Turyn, Rimini i Pesaro.

Zobacz także:  Jessie J na Eurowizji 2022? Wielka Brytania chce poprawić tragiczne wyniki w konkursie

RadioZET.pl/eurowizja.org