Zamknij

Eurowizja Drugiej Szansy: Ifi Ude reprezentantką Polski!

Redakcja
23.05.2018 13:13
Krajowe Eliminacje Eurowizja 2018
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Znamy szczegóły Eurowizji Drugiej Szansy — plebiscytu organizowanego corocznie przez OGAE, czyli Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. W tegorocznym konkursie Polskę będzie reprezentowała Ifi Ude z piosenką „Love is Stronger”.

Eurowizja Drugiej Szansy: Ifi Ude reprezentantką Polski

Ifi Ude, która wystąpiła w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2018, będzie reprezentantką Polski w OGAE Second Chance Contest, czyli tzw. Eurowizji Drugiej Szansy. O jej udziale w konkursie zadecydowali członkowie klubu OGAE Polska. Przypomnijmy, że Ifi Ude zajęła 4. miejsce w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

W tegorocznej Eurowizji Drugiej Szansy weźmie udział 27 państw. Głosowanie członków klubów OGAE rozpocznie się 15 czerwca. Oficjalne wyniki OGAE Second Chance 2018 zostaną ogłoszone w październiku.

Ifi Ude
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Eurowizja Drugiej Szansy: co to jest?

Eurowizja Drugiej Szansy (OGAE Second Chance Contest) to coroczny konkurs organizowany przez OGAE, czyli Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Biorą w nim udział piosenki, którym nie udało się wygrać krajowych eliminacji.

Plebiscyt jest organizowany nieprzerwanie od 1987 roku. Polska wygrała konkurs tylko raz — w 2016 roku zwycięstwo odniosła Margaret z kompozycją „Cool Me Down”, która przegrała w polskich preselekcjach z „Color of Your Life” Michała Szpaka.

RadioZET.pl/eurowizja.org/PK