Zamknij

Eurowizja: Edyta Górniak i Gromee wystąpią razem w konkursie? Jest komentarz artystki

18.06.2020 13:26
Eurowizja Edyta Górniak i Gromee wystąpią razem w konkursie artystka komentuje
fot. mat. prasowe

Edyta Górniak i Gromee wystąpią razem na Eurowizji? O wspólnym udziale byłych reprezentantów Polski plotkuje już od jakiegoś czasu. Czy byłoby to możliwe? Edyta Górniak udzieliła ostatnio wywiadu dla jednego ze szwedzkich portali, w którym skomentowała całą sprawę.

Eurowizja: Edyta Górniak i Gromee wystąpią razem w konkursie? Jest komentarz artystki

Edyta GórniakGromee razem na Eurowizji? Wspólny występ byłych reprezentantów Polski byłby czymś wyjątkowym w historii konkursu. Plotki o ewentualnym udziale artystów pojawiły się od momentu muzycznej współpracy pary. W 2019 roku ukazał się ich wspólny singiel „Król”, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Gwiazda Eurowizji 1994 udzieliła ostatnio bardzo długiego wywiadu dla szwedzkiego portalu Schlagervännerna. Edyta Górniak opowiedziała m.in. o swoim pamiętnym występie z utworem „To nie ja”, ale odniosła się również do spekulacji o udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji w przyszłości. Zaprzeczyła też plotkom, jakoby jej hit „Andromeda” z Donatem powstał z myślą o Eurowizji.

Muszę powiedzieć, że pewnego dnia, jadąc samochodem, żartowaliśmy z Gromeem: a co jeśli razem wrócimy na Konkurs Piosenki Eurowizji? (..) Myślę, że byłoby to coś, czego nigdy dotąd nie zrobiono: dwóch artystów, którzy wystąpili na Eurowizji w tak różnym czasie, wracający razem z nową piosenką. Żartowaliśmy, ale nigdy nie mów nigdy! Gromee zgodził się, że byłoby bardzo zabawnie, ale przyznał, że musielibyśmy, a zwłaszcza ja, relaksować się w tej presji (…) Pytanie brzmi: czy umiem to zrobić bardziej dla zabawy, czy umiem potraktować to mniej serio? Możliwe, że pewnego dnia w przyszłości wrócimy razem na Eurowizję. Wiem, że byłoby to coś, czym ludzie byliby bardzo przejęci — cytuje słowa Edyty Górniak polski portal Eurowizja.org.

Przypomnijmy, że 2. miejsce Edyty Górniak pozostaje najlepszym wynikiem Polski w historii startów w Konkursie Piosenki Eurowizji. Gromee pojawił się na Eurowizji w 2018 roku. Znany DJ i szwedzki wokalista Lukas Meijer nie awansowali jednak do finału z piosenką "Light Me Up" — zajęli 14. miejsce w półfinale.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 została odwołana przez pandemię koronawirusa.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/eurowizja.org