Zamknij

Eurowizja Junior 2018: utwór Roksany Węgiel mogła nagrać wcześniej Rita Ora!

Redakcja
27.11.2018 12:37
Roksana Węgiel
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

„Anyone I Want To Be” to piosenka Roksany Węgiel, z którą nasza reprezentantka wygrała ostatnio Eurowizję Junior 2018. W jej stworzenie zaangażowany był m.in. znany zagraniczny producent Cutfather. W ostatnim wywiadzie wyznał, że utwór „Anyone I Want To Be” powstał już kilka lat temu i mógł trafić do repertuaru m.in. Rity Ory.

Eurowizja Junior 2018: piosenka Roksany Węgiel mogła trafić do Rity Ory

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior z piosenką „Anyone I Want To Be”. W jej tworzenie było zaangażowanych wielu zagranicznych producentów.

Jednym z nich jest Cutfather, niezwykle popularny duński producent i autor tekstów. Współpracował m.in. z Kylie Minogue, Demi Lovato, The Pussycat Dolls, Ollym Mursem czy Little Mix.

Okazuje się, że polska piosenka nie powstała pierwotnie z myślą o Eurowizji Junior 2018. W najnowszym wywiadzie Cutfather przyznał, że „Anyone I Want To Be” powstało już pięć lat temu i przez długi czas leżało w szufladzie.

Co ciekawe, producent zdradził, iż w pewnym momencie utworem były bardzo zainteresowane m.in. Rita Ora i Iggy Azalea. Ostatecznie popularne artystki nie zdecydowały się na niego.

Rita Ora Iggy Azalea
fot. John Shearer/Invision/AP/East News

Cutfather dowiedział się o udziale piosenki „Anyone I Want To Be” w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 kilka miesięcy temu. Wtedy skontaktowała się z nim firma muzyczna współpracująca z innym producentem utworu.

Właściwie to zapomniałem o tej piosence. Zgodziliśmy się na jej użycie i od tej pory nie miałem na jej temat żadnych wieści. Ale kiedy zobaczyłem informacje z tytułem „Eurowizja Junior”, nagle zadzwonił telefon — wyznał Cutfather.

Zobacz także

Kiedy piosenka trafiła już do Polski i Roksany Węgiel, w jej ostateczną produkcję zaangażowali się także Lanberry i Patryk Kumór. Polscy artyści zajęli się również warstwą tekstową.

Duński producent pogratulował Roksanie Węgiel wygranej na Eurowizji Junior 2018 i przyznał, że świetnie poradziła sobie z utworem „Anyone I Want To Be”, biorąc pod uwagę jej młody wiek.

Przypomnijmy, że w niedzielę Roksana Węgiel zwyciężyła w Eurowizji Junior 2018, która odbyła się w Mińsku. To pierwsza wygrana Polski w tym konkursie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurovoix.com/PK