Zamknij

Eurowizja Junior 2018: jakie kraje zagłosowały na Polskę? Lista państw

Redakcja
26.11.2018 12:52
Roksana Węgiel Eurowizja Junior 2018
fot. PAP/EPA

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. Wyniki pokazują, że widzowie byli zachwyceni występem Polski. W głosowaniu jurorów nasza reprezentantka zajęła jednak dopiero 7. miejsce. Jakie kraje zagłosowały na Polskę? Oto lista państw, z których jurorzy przyznali Roksanie Węgiel punkty i przyczynili się do jej zwycięstwa na Eurowizji Junior 2018.

Eurowizja Junior 2018: jakie kraje głosowały na Polskę? Lista państw

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Nasza reprezentantka Roksana Węgiel dała świetny występ z piosenką „Anyone I Want To Be”, który zachwycił widzów przed telewizorami. To właśnie oni uznali nasz utwór za najlepszy i dali mu najwięcej punktów w głosowaniu internetowym.

Inaczej było jednak w przypadku jury. W głosowaniu komisji jurorskich Polska zajęła dopiero 7. miejsce.

Zobacz także

PRZECZYTAJ: TVP chce organizować Eurowizję Junior 2019 w Polsce. Oto komentarz Jacka Kurskiego! 

Roksana Węgiel tylko raz otrzymała najwyższą notę — 12 punktów przyznało jej jury z Francji. Nasza reprezentantka została doceniona także przez Australię i Serbię (10 punktów) oraz Ukrainę i Albanię (8 punktów).

Reszta państw, z których jury zagłosowało na Polskę: Izrael i Walia (6 punktów), Gruzja (5 punktów), Rosja i Białoruś (4 punkty), Macedonia (3 punkty), Włochy (2 punkty), Kazachstan (1 punktów).

Polska otrzymała głosy łącznie z 13 państw. Występ Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 nie przypadł jednak do gustu jurorom z Portugalii, Holandii, Azerbejdżanu, Irlandii, Izraela, Armenii i Malty.

Eurowizja Junior 2018: jak głosowało jury z Polski?

Jury z Polski uznało, że najlepszy występ na Eurowizji Junior 2018 przygotowała Ukraina. To właśnie Darina Krasnovetska otrzymała od naszego kraju 12 punktów. Australia zdobyła 10 punktów, Irlandia — 8 punktów, Macedonia — 7 punktów, a Rosja — 6 punktów. Nasi jurorzy docenili również Maltę, Armenię, Włochy, Izrael i Gruzję.

W skład jury z Polski na Eurowizję Junior 2018 weszli: Damian Ukeje, Majka Jeżowska, Saszan oraz uczestniczki pierwszej edycji „The Voice Kids”, czyli Zuzia Janik i Milena Grigorian.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/junioreurovision.tv/PK