Zamknij

Eurowizja Junior 2018: kolejność startowa występów. Polska w gronie faworytów!

Redakcja
25.11.2018 09:55
Roksana Węgiel Eurowizja Junior 2018
fot. Youtube (Junior Eurovision Song Contest)

Już w niedzielę odbędzie się Eurowizja Junior 2018. W konkursie wystąpi również Polska, którą będzie reprezentowała Roksana Węgiel. Polka jest wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa. Jej piosenka „Anyone I Want To Be” cieszy się dużą popularnością w internecie. Zaprezentowano już kolejność startową występów. Polska wystąpi jako ostatnia.

Eurowizja Junior 2018: kolejność startowa występów [LISTA]

Organizatorzy Eurowizji Junior 2018, która odbędzie się 25 listopada w Mińsku, opublikowali pełną kolejność startową wszystkich konkursowych występów. Na scenie zaprezentują się dzieci z 20 państw, w tym reprezentantka Polski.

Zobacz także

Eurowizja Junior 2018: jak głosować na Polskę w konkursie? [INSTRUKCJA]

Losowanie zdecydowało, że Roksana Węgiel wystąpi jako ostania, co według wielu eurowizyjnych fanów jest świetną wiadomością. Polski utwór jest jedną z najpopularniejszych tegorocznych piosenek na Eurowizji dla Dzieci, a zamykanie konkursowej stawki może tylko pomóc naszemu państwu w zajęciu naprawdę wysokiego miejsca. Przypomnijmy, że najlepszym wynikiem Polski na Eurowizji Junior jest 8. miejsce.

Zobacz także

Co ciekawe, jak podaje „Dziennik Eurowizyjny”, ostatnia pozycja startowa jest wyjątkowo szczęśliwa dla uczestników Eurowizji Junior. W historii tej imprezy aż czterokrotnie wygrywał kraj, który występował jako ostatni.

Pełna kolejność startowa:

 1. Ukraina
 2. Portugalia
 3. Kazachstan
 4. Albania
 5. Rosja
 6. Holandia
 7. Azerbejdżan
 8. Białoruś
 9. Irlandia
 10. Serbia
 11. Włochy
 12. Australia
 13. Gruzja
 14. Izrael
 15. Francja
 16. Macedonia
 17. Armenia
 18. Walia
 19. Malta
 20. POLSKA

Roksana Węgiel na Eurowizji Junior 2018

Roksana Węgiel będzie reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018. Utwór zwyciężczyni „The Voice Kids” zatytułowany „Anyone I Want To Be” to obecnie najpopularniejsza piosenka ze wszystkich biorących udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018.

Teledysk Roksany Węgiel obejrzano już ponad 1,4 miliona razy. Wyniki polskiej reprezentantki jest lepszy o kilkaset tysięcy wyświetleń od reszty uczestników.

Eurowizja Junior 2018: jak głosować na Polskę? Głosowanie online

Polscy internauci będą mogli głosować na ulubionych uczestników Eurowizji Junior 2018. Organizatorzy poinformowali, że będzie można oddać głos także na swojego reprezentanta.

Jak głosować na Polskę?  Głosowanie online odbędzie się na oficjalnej stronie internetowej Eurowizji Junior 2018. Rozpocznie się 23 listopada i będzie podzielone na dwie części.

Pierwszy etap głosowania online zakończy się tuż przed rozpoczęciem Eurowizji dla Dzieci 2018, czyli 25 listopada przed godz. 16:00. Głosowanie zostanie wznowione po wszystkich występach uczestników i potrwa 15 minut.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK