Zamknij

Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Przypominamy piękny moment ogłoszenia wyników [WIDEO]

Piotr Krajewski
24.11.2019 09:14
Roksana Węgiel Eurowizja Junior 2018
fot. Youtube (Junior Eurovision Song Contest)

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 i dała Polsce pierwsze zwycięstwo w historii. Do ostatniej chwili nie było jednak wiadomo, czy nasza 13-letnia reprezentantka wygra Eurowizję dla Dzieci. W związku z nadchodzącą Eurowizją Junior 2019 w Polsce przypomnijmy sobie wyjątkowy i pełen emocji moment ogłoszenia wyników. Zobaczcie nagranie wideo.

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Moment ogłoszenia wyników WIDEO

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. To pierwsze zwycięstwo Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Ogłoszenie wyników Eurowizji Junior 2018 było jednak bardzo emocjonujące. Tak naprawdę do ostatniej chwili nie było wiadome, czy Polska pokona ostatecznie drugą w konkursie Francję i wygra po raz pierwszy w historii całą imprezę. O wielkim zwycięstwie Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018 zdecydowały głosy internautów. Polska wygrała konkurs z 215 punktami, pokonując Francję o 12 punktów.

>> Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach: finał konkursu w niedzielę [RELACJA NA ŻYWO]

W sieci można zobaczyć wyjątkowy moment ogłoszenia wyników. Na nagraniu widać ogromną radość i łzy reprezentantki Polski oraz towarzyszących jej tancerek i chórzystek. Chwilę później Roksana Węgiel ruszyła w kierunku sceny, gdzie odebrała statuetkę Eurowizji Junior od poprzedniej zwyciężczyni — Poliny Bogusevich z Rosji.

>> Tego nie wiesz o Viki Gabor. 8 CIEKAWOSTEK o reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2019

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Kiedy i gdzie się odbędzie, kto z Polski?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice. Tuż po zwycięstwie Roksany Węgiel Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski. 

Kto z Polski wystąpi na Eurowizji Junior 2019? Naszą reprezentantką będzie Viki Gabor, która zaśpiewa utwór "Superhero".

>> Eurowizja Junior 2019 - TRANSMISJA. Kiedy i gdzie oglądać w TV i online?

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK