Zamknij

Eurowizja Junior 2019: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel prowadzącymi konkursu

Piotr Krajewski
23.08.2019 10:38
Eurowizja Junior 2019 Ida Nowakowska Aleksander Sikora Roksana Węgiel prowadzącymi
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce. W trakcie prezentacji jesiennej ramówki Telewizja Polska zdradziła, kto poprowadzi konkurs w Gliwicach. Prowadzącymi Eurowizję Junior 2019 w Polsce będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, która wygrała zeszłoroczną imprezę z piosenką „Anyone I Want To Be”.

Eurowizja Junior 2019: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel prowadzącymi

Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel poprowadzą Eurowizję Junior 2019, która odbędzie się 24 listopada w Gliwicach. Informacja o prowadzących została przekazana podczas jesiennej ramówki TVP. Roksana Węgiel to nie tylko jedna z prowadzących, ale także oficjalna ambasadorka nadchodzącego konkursu.

Na oficjalnym kanale konkursu w serwisie YouTube pojawiło się krótkie nagranie, gdzie możemy zobaczyć wszystkich prowadzących Eurowizję Junior 2019, którzy zapraszają na tegoroczną imprezę.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2018 wygrała Roksana Węgiel z hitem „Anyone I Want To Be”. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

Kto z Polski wystąpi na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach?

Kto będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach? Tego jeszcze nie wiemy, ale Telewizja Polska potwierdziła już, że młody artysta zostanie wyłoniony spośród uczestników „Szansy na sukces”.

RadioZET.pl/PK