Zamknij

Eurowizja Junior 2019: Roksana Węgiel nagrała spot promocyjny na Śląsku [WIDEO]

Piotr Krajewski
24.09.2019 11:21
Eurowizja Junior 2019 Roksana Węgiel nagrała spot promocyjny na Śląsku wideo
fot. Youtube

Roksana Węgiel jest ambasadorką Eurowizji Junior 2019. Polka wygrała zeszłoroczny konkurs i to właśnie dzięki niej kolejna edycja odbędzie się w Gliwicach. W internecie pojawił się specjalny spot promujący Eurowizję Junior 2019 z Roksaną Węgiel. Możemy w nim podziwiać najsłynniejsze miejsca Śląska.

Eurowizja Junior 2019: spot promocyjny z Roksaną Węgiel

Roksana Węgiel promuje Eurowizję Junior 2019, która zostanie zorganizowana w Arenie Gliwice. Na kanale konkursu w serwisie Youtube pojawił się spot promocyjny ze zwyciężczynią Eurowizji Junior 2018 w roli głównej. Artystka jest oficjalną ambasadorką imprezy.

>> Roksana Węgiel robi karierę poza Polską. Wystąpiła w zagranicznym programie [WIDEO]

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się na Śląsku, więc w krótkim wideo z Roksaną Węgiel nie mogło zabraknąć przeboju „Anyone I Want To Be” oraz kadrów z najsłynniejszych miejsc, które znajdują się w tym regionie. 14-letnia piosenkarka pojawiła się m.in. w Nikiszowcu, sali koncertowej NOSPR-u, na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach czy na rynku w Gliwicach.

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach? [DATA KONKURSU]

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Informacja o wyborze miasta-gospodarza została potwierdzona na oficjalnej konferencji TVP w marcu.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2018 wygrała Roksana Węgiel. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

Zagłosuj

Wybierasz się na Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach?

Liczba głosów:

Eurowizja Junior 2019: kto reprezentuje Polskę?

Kto będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach? Tego jeszcze nie wiemy, ale Telewizja Polska wybierze młodego artystę spośród uczestników „Szansy na sukces”. Reprezentant Polski zostanie wyłoniony już 29 września.

RadioZET.pl/PK