Zamknij

Eurowizja Junior 2019: TVP chce organizować konkurs w Polsce. Jacek Kurski potwierdza!

Redakcja
26.11.2018 10:07
Roksana Węgiel Eurowizja Junior 2018
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018. Czy to oznacza, że Eurowizja dla Dzieci 2019 odbędzie w Polsce? Niewykluczone. Prezes TVP Jacek Kurski już zapowiedział, że polski nadawca publiczny będzie ubiegał się o organizację Eurowizji Junior 2019.

Jacek Kurski: TVP chce organizować Eurowizję Junior 2019 w Polsce

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018, która odbyła się w niedzielę w Mińsku. Roksana Węgiel zwyciężyła w wielkim stylu z piosenką „Anyone I Want To Be”.

ZOBACZ TEŻ: Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Piękny moment ogłoszenia wyników! [WIDEO] 

Niemal natychmiast po zwycięstwie pojawiły się głosy na temat organizacji przez Polskę Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku. W rozmowie z „Wirtualne Media” całą sprawę skomentował już Jacek Kurski, prezes TVP.

Telewizja Polska wyrazi gotowość do organizacji koncertu finałowego Eurowizji Junior 2019. Oczywiście wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Ale jesteśmy gotowi i będziemy aplikować do EBU — powiedział prezes TVP.

Jacek Kurski poruszył także temat ewentualnej lokalizacji Eurowizji Junior 2019 w Polsce. Przyznał, że istotną kwestią przy wyborze miasta będzie hala widowiskowa.

Jeszcze za wcześnie, aby spekulować, jakie miasto zgłosimy w aplikacji. Natomiast słabością Warszawy jest brak profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej. Torwar ma słabą akustykę i średnio nadaje się do takiego show — stwierdził Jacek Kurski.

Zobacz także

Okazuje się, że regulamin Eurowizji dla Dzieci różni się nieco od reguł dorosłego Konkursu Piosenki Eurowizji. Zwycięski kraj może, ale nie musi starać się o organizację Eurowizji Junior. O bycie gospodarzem konkursu mogą ubiegać się wszyscy chętni nadawcy publiczni. Ostateczną decyzję podejmie w tej kwestii Europejska Unia Nadawców, organizator imprez spod szyldu Eurowizji.

Jacek Kurski nawiązał także do wyboru Roksany Węgiel na reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2018. To właśnie prezes TVP miał podjąć ostateczną decyzję o wyjeździe zwyciężczyni „The Voice Kids” do Mińska.

Gratuluję sukcesu Roksanie Węgiel. Jestem dumny jako prezes TVP, że osobiście zdecydowałem, aby to ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. Szczególnie cieszę się, że podjąłem merytoryczną decyzję, żeby nie organizować eliminacji krajowych, tylko postawić na wokalistkę, która wygrała „The Voice Kids”. Roksana przeszła dwumiesięczny maraton odcinków oraz zwyciężyła finał głosami widzów. W zeszłym roku eliminacje przebiegały słabo i były niezadowalające. Zwycięstwo Roksany pokazuje, że brak eliminacji krajowych było dobrą decyzją — powiedział Kurski.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK