Zamknij

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor reprezentantką Polski z piosenką "Superhero"

Piotr Krajewski
29.09.2019 16:19
Eurowizja Junior 2019 Viki Gabor reprezentantką Polski z piosenką Superhero
fot. mat. prasowe / Centrum Informacji TVP

Viki Gabor reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019, która już w listopadzie odbędzie się w Gliwicach. 12-latka wygrała w finale programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2019” i będzie następczynią Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018.

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor reprezentantką Polski z piosenką "Superhero"

Viki Gabor będzie reprezentować Polskę na  Eurowizji Junior 2019 z piosenką „Superhero”. 12-letnia młoda wokalistka okazała się najlepsza w programie „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2019”. W niedzielnym, transmitowanym na żywo finale zaprezentowała swój konkursowy utwór i cover „Zapamiętaj” Blue Cafe. W trakcie programu zespół był oficjalnym mentorem uczestniczki. Głosami jurorów i widzów Viki Gabor pokonała 11-letnią Nikolę Fiedor i 12-letnią Gabrielę Katzer.

>>  Viki Gabor w Radiu ZET o Eurowizji Junior 2019: „To do mnie nie dociera”. Premiera piosenki „Superhero”

Polscy widzowie mogą kojarzyć Viki Gabor z drugiej edycji „The Voice Kids”, gdzie nastolatka podbiła serca jurorów i widzów, zajmując wysokie 2. miejsce. Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019 ma romskie korzenie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech. Spędziła dzieciństwo w Polsce, a później zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka w Krakowie.

Wiktoria Gabor ma już na swoim koncie debiutancki singiel. Po ogromnym sukcesie w „The Voice Kids” zaprezentowała swoją pierwszą piosenkę „Time”, która zrobiła duże wrażenie na wielu słuchaczach. Oficjalny teledysk obejrzano w serwisie YouTube już ponad 2 miliony razy.

Udział w Eurowizji Junior 2019 to kolejne wielkie osiągnięcie zdolnej 12-latki. Viki Gabor będzie szóstym reprezentantem Polski w tym konkursie. Czy powtórzy sukces Roksany Węgiel? Przekonamy się już za kilka tygodni.

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach? [DATA KONKURSU]

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Informacja o wyborze miasta-gospodarza została potwierdzona na oficjalnej konferencji TVP w marcu.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2018 wygrała Roksana Węgiel. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

 

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK