Zamknij

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie? Tak twierdzi dyrektor EBU

Redakcja
18.01.2019 10:08
Eurowizja Junior 2019 w Krakowie
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie. Taką informację na antenie TVP Info przekazał dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców. Oświadczenie w tej sprawie wydała także Telewizja Polska. jak czytamy w komunikacie, ostateczna decyzja w sprawie miasta-gospodarza jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy, że Polska otrzymała możliwość organizacji Eurowizji dla Dzieci po zwycięstwie Roksany Węgiel w Mińsku.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie?

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Krakowie — poinformował na antenie TVP Info Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców. 

To fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać — cytuje słowa dyrektora EBU „Onet”.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Eurowizji Junior. Przypomnijmy, że Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 wygrała Roksana Węgiel. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

W piątek pojawiło się także oficjalne oświadczenie TVP w sprawie miasta-gospodarza Eurowizji Junior 2019. Telewizja Polska twierdzi, że decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła.

Rozmowy w sprawie miejsca, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019, jeszcze trwają. Miasto Kraków jest jednym z kilku kandydatów na gospodarza wydarzenia, pod uwagę brane są też inne miasta — czytamy w komunikacie TVP.

Telewizja Polska informuje również, że decyzja o wyborze gospodarza Eurowizji Junior 2019 zapadnie w nadchodzących tygodniach. Miasto ma zostać wybrane w trakcie spotkania przedstawicieli Europejskiej Unii Nadawców (EBU) i Telewizji Polskiej w ramach tzw. steering commitee. Informacja o decyzji zostanie ogłoszona za pośrednictwem oficjalnych kanałów informacyjnych EBU i Telewizji Polskiej.

Eurowizja Junior 2019 Kraków: kiedy się odbędzie? DATA

O tym, czy Kraków będzie gospodarzem Eurowizji Junior 2019, przekonamy się wkrótce. Na ten moment nie ma jednak potwierdzonej daty tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wszystko wskazuje na to, że impreza odbędzie się pod koniec listopada. Tak było w przypadku ostatnich kilku edycji Eurowizji Junior.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl/PK