Zamknij

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Odbyło się pierwsze spotkanie ws. przygotowań!

Redakcja
08.01.2019 16:07
Roksana Węgiel Eurowizja Junior 2018
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja Junior 2019 odbędzie w Polsce. 7 stycznia w Warszawie miało miejsce pierwsze spotkanie TVP i przedstawicieli Europejskiej Unii Nadawców, które zainaugurowało przygotowania Polski do organizacji Eurowizji dla Dzieci.

Eurowizja Junior 2019 w Polsce: pierwsze spotkanie w sprawie konkursu

Eurowizja Junior 2019 odbędzie w Polsce. W grudniu Telewizja PolskaEuropejska Unia Nadawców doszły do porozumienia w kwestii organizacji w naszym kraju Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 7 stycznia w siedzibie TVP miało miejsce pierwsze spotkanie w sprawie Eurowizji Junior 2019, które zainaugurowało przygotowania do tej wielkiej imprezy.

W Warszawie pojawili się przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców (EBU): dyrektor ds. mediów Jean Philip De Tender i project manager Eurowizji Junior Gert Kark. W trakcie poniedziałkowych rozmów wstępnie nakreślono cele i plany związane z organizacją konkursu. Ustalono, że Telewizja Polska będzie ściśle współpracować z miastem-gospodarzem Eurowizji Junior 2019, które może liczyć na międzynarodową reklamę internetową i telewizyjną, także podczas dorosłej Eurowizji 2019 w Izraelu.

Organizacja konkursu Eurowizji Junior została powierzona znakomitym gospodarzom, a doświadczony dynamiczny zespół Telewizji Polskiej z pewnością podoła temu trudnemu zadaniu — powiedział Jean Philip De Tender, Dyrektor ds. Mediów w EBU.

Potwierdzono również, że kolejne spotkanie przedstawicieli Telewizji Polskiej i członków komitetu nadzorującego przygotowania do Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 6 lutego. Wtedy też zostanie ustalone m.in. hasło tegorocznej Eurowizji dla Dzieci i inne ważne szczegóły.

Zobacz także

Gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Polsce?

Wciąż nie wiadomo, gdzie w Polsce odbędzie Eurowizja dla Dzieci 2019. Jacek Kurski zdradził w rozmowie z Radiem ZET, jakie polskie miasta mają dobre hale widowiskowe i być może będą brane pod uwagę przy wyborze.

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Polsce? Dokładna data konkursu pozostaje na ten moment nieznana. Od wielu lat Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywa się pod koniec listopada. Tak też było w przypadku ostatniej Eurowizji Junior 2018, którą wygrała Roksana Węgiel z Polski.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/centruminformacji.tvp.pl/PK