Zamknij

Eurowizja Junior 2019: zwycięzca „Szansy na sukces” będzie reprezentantem Polski

Piotr Krajewski
11.07.2019 09:57
Eurowizja Junior 2019 zwycięzca Szansy na sukces reprezentantem Polski Jacek Kurski zdradza szczegóły
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kto będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach? Jacek Kurski, prezes TVP, zdradził szczegóły w tej sprawie. Okazuje się, że reprezentant zostanie wyłoniony spośród uczestników „Szansy na sukces”. W jesiennej edycji pojawi się nowa kategoria wiekowa.

Eurowizja Junior 2019: zwycięzca „Szansy na sukces” będzie reprezentantem Polski

Zwycięzca „Szansy na sukces” reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska postanowiła zmienić nieco zasady programu „Szansa na sukces” i wprowadziła nową kategorię wiekową dla uczestników.

W nowej, jesiennej edycji „Szansy na sukces” uczestnikami będą także dzieci w wieku 9-14 lat. Zaprezentują się najprawdopodobniej w trzech pierwszych odcinkach programu. Z każdego z nich zostaną wyłonione dwie osoby, które wystąpią w czwartym, transmitowanym na żywo odcinku. Zwycięzca pojedzie ze swoją autorską piosenkę na Eurowizję Junior 2019, która odbędzie się w Gliwicach.

Sposób wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 różni się od tego w zeszłym roku. Wtedy Roksana Węgiel, zwyciężczyni „The Voice Kids”, została wybrana wewnętrznie przez władze Telewizji Polskiej. W tym roku nie zdecydowano się jednak na wybór uczestnika z drugiej edycji „The Voice Kids”.

Wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”. W tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak „Anyone I Want to Be”. Wtedy miałem intuicję i pewność, że czynię dobrze rezygnując z preselekcji i „dyktatorsko” wyznaczając Roxie i „Anyone I Want to Be”. Teraz takiej intuicji nie miałem — powiedział Jacek Kurski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Casting dla dzieci i młodzieży do programu „Szansa na sukces” zostanie zorganizowany 13 i 14 lipca w siedzibie TVP w Warszawie. Każda osoba musi przygotować dwa covery polskich utworów i podkłady nagrane na nośnik zewnętrzny. 

>> Szansa na sukces 2019 - CASTING. Kiedy i gdzie przesłuchania dla dzieci i młodzieży?

Pierwszy odcinek nowej edycji „Szansy na sukces” zostanie wyemitowany 8 września w TVP2. W kolejnych odcinkach, już po wyborze reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019, zobaczymy uczestników, którzy ukończyli 15 lat.

Eurowizja Junior 2019 Gliwice: kiedy się odbędzie? DATA konkursu

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Informacja o wyborze miasta-gospodarza została potwierdzona na oficjalnej konferencji TVP w marcu.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2018 wygrała Roksana Węgiel. Tuż po zwycięstwie Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK