Zamknij

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski z piosenką "I'll Be Standing"

27.09.2020 16:07
Alicja Tracz
fot. mat. prasowe TVP

Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020. 10-latka wygrała finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, w którym pokonała Agatę Serwin i Lenę Marzec. Czy Alicja Tracz powtórzy sukces Viki Gabor i Roksany Węgiel?

Alicja Tracz będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2020 z piosenką "I'll Be Standing", która odbędzie się w Warszawie.

10-letnia uczestniczka program wygrała program Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020” będący po raz kolejnymi polskimi eliminacjami do konkursu.

Eurowizja Junior 2020: Viki Gabor komentuje wybór Alicji Tracz na reprezentantkę Polski

Eurowizja Junior 2020: Alicja Tracz reprezentantką Polski z piosenką I'll Be Standing

Alicja Tracz reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2020 z utworem "I'll Be Standing". Nastolatka zapewniła sobie udział w międzynarodowym konkursie po zwycięstwie w niedzielnym finale „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2020”.

W ostatnim odcinku programu rywalizowały trzy młode uczestniczki, które zaśpiewały na żywo dobrze znane przeboje (m.in. "Can't Stop The Feeling" Justina Timberlake'a) i własne utwory stworzone specjalnie z myślą o Eurowizji Junior przez Gromee'go. Gośćmi finału byli Viki Gabor, Cleo oraz Dawid Kwiatkowski, którzy wspierali finalistki w trakcie programu. Głosami jurorów i widzów Alicja Tracz pokonała 13-letnią Agatę Serwin i 12-letnią Lenę Marzec. Nowa reprezentantka Polski na Eurowizji Junior zdobyła łącznie 10 punktów.

Alicja Tracz będzie siódmym reprezentantem Polski na Eurowizji Junior. Ostatnie dwie edycje słynnego konkursu wygrały Polki – Roksana Węgiel w 2018 roku i Viki Gabor w 2019 roku.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce odbędzie się 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

We wrześniu organizatorzy Eurowizji Junior 2020 poinformowali, że tegoroczny konkurs odbędzie się w nowej formule. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2020 w nowej formule. Uczestnicy konkursu nie przyjadą do Warszawy