Zamknij

Eurowizja Junior 2020: Lena Marzec pierwszą finalistką "Szansy na sukces"

07.09.2020 09:00
Viki Gabor Piotr Rubik Edyta Górniak
fot. mat. prasowe

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020” to program, który wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Za nami pierwszy odcinek programu, który wygrała Lena Marzec. Młodzi uczestnicy zaśpiewali międzypokoleniowe hity, a ich występy oceniali Viki Gabor, Edyta Górniak i Piotr Rubik.

„Szansa na sukces. Eurowizja Junior” wróciła. W nowej edycji programu zmierzy się 21 młodych uczestników, którzy powalczą o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2020. Na antenie Telewizji Polskiej zostaną wyemitowane łącznie trzy odcinki specjalne i finał na żywo.

Przypomnijmy, że poprzednią edycję „Szansy na sukces. Eurowizja Junior” wygrała Viki Gabor. Kilka tygodni później utalentowana nastolatka oczarowała widzów z całej Europy i zajęła 1. miejsce na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach.

Eurowizja Junior 2020: Lena Marzec pierwszą finalistką Szansy na sukces

Lena Marzec wygrała niedzielny odcinek „Szansy na sukces. Eurowizja Junior”, którego motywem przewodnim były międzypokoleniowe hity. Nastolatka pokonała pozostałych uczestników i została pierwszą finalistką. W programie wykonała na żywo przebój "Andromeda" z repertuaru Edyty Górniak i Donatana

Edyta Górniak, która oceniała występy wraz z Viki Gabor i Piotrem Rubikiem, nie kryła zachwytu po występie Leny Marzec. Zwyciężczyni pierwszego odcinka weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się pod koniec września.

Wielu widzów może kojarzyć Lenę Marzec z drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie występowała w drużynie Tomsona i Borona. 12-latka dotarła do finałowego odcinka programu. Decyzją muzyków Afromental do ścisłego finału weszła jednak Wiktoria Gabor, która ostatecznie przegrała z Aniką Dąbrowską.

W trakcie programu pojawiła się także Agnieszka Kołodziejska z Radia ZET, która przygotowała dla oglądających i uczestników wiele interesujących muzycznych ciekawostek.

Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020: kiedy kolejne odcinki?

  • 13 września, odcinek 2: Światowe hity (jury: Michał Wiśniewski, Gromee, Cleo)
  • 20 września, odcinek 3: Piosenki z bajek (jury: Katarzyna Łaska, Dawid Kwiatkowski, Marina Łuczenko)
  • 27 września, finał na żywo

Eurowizja Junior 2020 w Polsce: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce zostanie zorganizowana 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

W trakcie koncertu „Światło dla Europy”, który zorganizowano zamiast odwołanej Eurowizji 2020, Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, zaprezentowała milionom widzów oficjalne logo i slogan Eurowizji Junior 2020 w Polsce. Konkurs odbędzie się pod hasłem „Move the World” („Rusz Światem”).

RadioZET.pl/mat.prasowe