Zamknij

Eurowizja Junior 2020: Viki Gabor komentuje wybór Alicji Tracz na reprezentantkę Polski

28.09.2020 09:50
Viki Gabor Alicja Tracz
fot. mat. prasowe TVP

Alicja Tracz to reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2020. 10-latka wygrała „Szansę na sukces” z piosenką „I’ll Be Standing”, którą zaśpiewa już wkrótce w konkursie. Co o swojej następczyni sądzi Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019? Młoda wokalistka skomentowała wybór Alicji Tracz na reprezentantkę.

Alicja Tracz wystąpi na Eurowizji Junior 2020 w barwach Polski. Utalentowana 10-latka zapewniła sobie udział w międzynarodowym konkursie po zwycięstwie w finale „Szansy na sukces”, gdzie pokonała Lenę Marzec i Agatę Serwin.

Na temat naszej nowej reprezentantki wypowiedziała Viki Gabor. W wywiadzie dla portalu Eurowizja.org zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 skomentowała wybór Alicji Tracz na uczestniczkę konkursu.

Eurowizja Junior 2020: Viki Gabor komentuje wybór Alicji Tracz na reprezentantkę i ocenia szanse Polski

Viki Gabor zdradziła, co myśli o wyborze Alicji Tracz na reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 13-latka była gościem finału „Szansy na sukces”, więc miała okazję usłyszeć eurowizyjny utwór Alicji na żywo.

Bardzo kibicuję Ali. Jest super. Ma potężny głos. To, co ona robi wokalnie, to jest niesamowite. Piosenka jest bardzo fajna. Nie znałam jej wcześniej. Bardzo wpada w ucho. Chociaż nie znałam tekstu, to od razu śpiewałam z nią. Będę bardzo kibicować, ponieważ utwór ma potencjał — powiedziała w rozmowie z Eurowizja.org

Jak Viki Gabor ocenia szanse Polski na trzecie zwycięstwo z rzędu na Eurowizji Junior? Zdaniem zeszłorocznej zwyciężczyni jest to możliwe: „Myślę, że mamy szanse. Jeśli będziemy się wspierać tak jak w zeszłym roku, kiedy mnie wszyscy wspierali. Zmobilizuję moich fanów, aby wspierali Alicję. Ma bardzo duże szanse”.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce odbędzie się 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

We wrześniu organizatorzy Eurowizji Junior 2020 poinformowali, że tegoroczny konkurs odbędzie się w nowej formule. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2020 w nowej formule. Uczestnicy konkursu nie przyjadą do Warszawy

RadioZET.pl/eurowizja.org/PK