Zamknij
Viki Gabor Mateusz Szymkowiak
15 Zobacz galerię
fot. N.Młudzik/TVP

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020 za nami. W poniedziałek, 24 listopada oficjalnie zainaugurowano 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który po raz kolejny odbywa się w Polsce. W trakcie ceremonii otwarcia głos zabrali prezes TVP Jacek Kurski i przedstawiciel Europejskiej Unii Nadawców Gert Kark. Wystąpiła także Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się już w niedzielę, 29 listopada. W konkursie zmierzy się 12 uczestników, w tym Ala Tracz. Reprezentantka Polski wystąpi w konkursie z piosenką „I’ll Be Standing”.

Za nami ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020, która odbyła się 24 listopada. Całe wydarzenie poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Eurowizja Junior 2020: jak głosować na Polskę w konkursie? [GŁOSOWANIE ONLINE]

Eurowizja Junior 2020 - TRANSMISJA: o której godzinie i gdzie oglądać w TV, online? [29.11.2020]

Eurowizja Junior 2020: ceremonia otwarcia konkursu za nami [ZDJĘCIA]

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020 została zrealizowana przy użyciu innowacyjnej technologii w studio VxR, która pozwala na łączenie światów wirtualnego i rzeczywistego. Dzięki temu możliwe było uzyskanie spektakularnych, angażujących widza i realistycznych środowisk wirtualnych. To pierwsze na świecie wykorzystanie technologii studia XR w trybie realizacji wielokamerowej na żywo.

W trakcie wydarzenia głos zabrali prezes TVP Jacek Kurski i przedstawiciel Europejskiej Unii Nadawców Gert Kark.

To wydarzenie było wielkim wyzwaniem. Jestem bardzo dumny ze wszystkich, którzy byli zaangażowani w jego realizację, a w szczególności z naszego zespołu w TVP, który był również odpowiedzialny za zeszłoroczną, bardzo udaną edycję Eurowizji Junior. Przez ostatnie wiele miesięcy oni i wszyscy pracownicy EBU pracowali niestrudzenie, wykorzystując najnowsze technologie, aby zapewnić nam udane i ekscytujące show. Za to zaangażowanie serdecznie im dziękuję — powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Eurowizja Junior 2020: tak będzie wyglądał występ Ali Tracz z Polski. WIDEO zza kulis

Gdyby nie zaangażowanie zespołu Telewizji Polskiej to wydarzenie nie doszłoby do skutku. Wielomiesięczna praca z zespołem Marty Piekarskiej udowodniła, że możemy dokonać niemożliwego. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, młodym artystom i rodzicom. Jestem bardzo podekscytowany, że już w tym tygodniu, wspólnie „Ruszymy Światem” — powiedział przedstawiciel EBU Gert Kark.

Podczas ceremonii otwarcia Eurowizji 2020 widzowie mogli także poznać uczestników i posłuchać krótkich wypowiedzi wszystkich reprezentantów w ich ojczystych językach. Pojawiła się także zwyciężczyni zeszłorocznej edycji, czyli Viki Gabor. 13-letnia gwiazda wzięła udział w losowaniu pozycji startowej reprezentantki Polski – Ala Tracz wystąpi jako szósta. Poznaliśmy także kraje, które otworzą (Niemcy) i zamkną cały konkurs (Francja).

Viki Gabor zaprezentowała także na żywo hymn Eurowizji Junior 2020, czyli piosenkę „Move The World”. Występ został zrealizowany przy użyciu nowoczesnej scenografii i technologii.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy i piosenki. Jakie państwa biorą udział w konkursie?

Eurowizja Junior 2020: jak głosować na Polskę w konkursie? [GŁOSOWANIE ONLINE]

Jak głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2020? Przestawiamy instrukcję krok po kroku, jak Polacy mogą oddawać głosy na Alę Tracz, reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2020. Każdy chętny może wziąć udział w głosowaniu online w internecie, które rozpocznie się 27 listopada.

Ala Tracz: ciekawostki o reprezentantce Polski na Eurowizji Junior 2020

Eurowizja Junior 2020: kolejność startowa występów. Kiedy wystąpi Ala Tracz z Polski?

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK