Zamknij

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego

Piotr Krajewski
25.11.2019 13:25
Eurowizja Junior 2020 czy odbędzie się w Polsce jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Czy Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce? Jacek Kurski zapowiedział tuż po wygranej Viki Gabor w Gliwicach, że Telewizja Polska będzie ponownie ubiegać się o organizację Eurowizji Junior w 2020 roku. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Jest pierwszy komentarz Jacka Kurskiego

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Po wygranej Viki Gabor w Gliwicach wiele osób zastanawia się, czy przyszłoroczny konkurs Eurowizji dla Dzieci również odbędzie się w naszym kraju.

Jacek Kurski pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej tuż po ogłoszeniu  wyników Eurowizji Junior 2019. W trakcie spotkania z dziennikarzami prezes TVP zapowiedział, że Polska będzie ponownie ubiegać się o organizację Eurowizji Junior 2020.

Obiecuję, że Polska będzie starała się ponownie o organizację przyszłorocznego konkursu — powiedział Jacek Kurski.

Przypomnijmy, że zwycięski kraj może, ale nie musi starać się o organizację Eurowizji Junior. O bycie gospodarzem kolejnego konkursu mogą ubiegać się wszyscy chętni nadawcy publiczni. Ostateczną decyzję podejmie w tej kwestii Europejska Unia Nadawców, organizator imprez spod szyldu Eurowizji.

Eurowizja Junior 2020: gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?

Gdzie i kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Na ten moment nie ma szczegółowych informacji na temat kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Miejsce i data Eurowizji Junior 2020 nie są znane, ale wszystko na to wskazuje, że przyszłoroczna impreza również odbędzie się pod koniec listopada. Tak było w przypadku ostatnich kilku edycji Eurowizji Junior.

W jakim mieście odbędzie Eurowizja Junior 2020, jeśli zostanie zorganizowana w Polsce? Nie ma na ten temat żadnych potwierdzonych informacji. Jak podaje jednak Dziennik Eurowizyjny, wśród potencjalnych kandydatów pojawiają się m.in. Gdańsk, Szczecin, Łódź, Wrocław czy Kraków.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy Eurowizja Junior powinna ponownie odbyć się w Polsce?

Liczba głosów:

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Polska zwyciężyła po raz drugi

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

>> Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Niesamowity moment ogłoszenia wyników [WIDEO]

RadioZET.pl/PK