Zamknij

Eurowizja Junior 2020: projekt scenografii. Tak będzie wyglądać scena konkursu [FOTO]

27.10.2020 16:53
Eurowizja Junior 2020 scena scenografia
fot. mat. prasowe TVP

Eurowizja Junior 2020, której patronem medialnym jest Radio ZET, odbędzie się po raz kolejny w Polsce. Organizatorzy opublikowali projekt scenografii tegorocznego konkursu. Tak będzie wyglądać scena Eurowizji Junior 2020 w Warszawie.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Reprezentantką Polski będzie Ala Tracz z piosenką „I’ll Be Standing”. Konkurs poprowadzą Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska, a hasłem tegorocznej imprezy jest „Move the World”, czyli „Porusz świat”.

Polska po raz drugi z rzędu będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Telewizja Polska pochwaliła się projektem scenografii, która będzie jednym z najważniejszych elementów całego wydarzenia.

Eurowizja Junior 2020: zagraniczni internauci zachwyceni Alą Tracz: "Niesamowity wokal"

Eurowizja Junior 2020: projekt scenografii. Tak będzie wyglądać scena konkursu

Poznaliśmy scenografię Eurowizji Junior 2020 w Warszawie. Tegoroczna scena konkursu będzie opierać się na okręgach i kulistych kształtach. Autorką projektu jest Anna Brodnicka, która zdradziła kilka słów na temat scenografii.

Poszukując najważniejszego obiektu łączącego scenografię, pomyślałam o kręgu, którego bogata symbolika ma wiele związków z naszym życiem. Krąg był zawsze symbolem doskonałości, życia i jedności. Możemy poruszać się po kręgu życia w poszukiwaniu nowego, optymalnego miejsca dla siebie. Wszyscy doświadczamy zmian podczas tej podróży, zaczynając jako dzieci, następnie jako nastolatki, w końcu stając się dorosłymi

Anna Brodnicka

Projekt sceny Eurowizji Junior 2020 w Polsce skomentował również Konrad Smuga, dyrektor kreatywny całego konkursu: „Okrąg to kształt, który będzie identyfikował wizualnie tegoroczny konkurs. Dlatego zastosujemy kuliste i okrągłe kształty wszystkich obiektów i elementów scenografii. Opierać się ona będzie na ogromnych powierzchniach multimedialnych i kilkuset urządzeniach świetlnych, by zabrać odbiorców w magiczną przestrzeń (…) Wykorzystamy szereg rozwiązań technicznych dotąd nie stosowanych, w tym elementy rzeczywistości rozszerzonej augmented reality”.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy i piosenki. Jakie państwa biorą udział w konkursie?

Występ każdego z uczestników Eurowizji Junior 2020 odbędzie się w zbliżonej oprawie scenicznej. W związku z pandemią koronawirusa młodzi wokaliści nie będą mogli się spotkać osobiście, ale podzielą się z widzami doświadczeniami i relacjami z przygotowań za pomocą internetu.

Eurowizja Junior 202 scena
fot. mat. prasowe TVP

Eurowizja Junior 2020: zmiany w głosowaniu online

Eurowizja Junior 2020 ze zmianami w głosowaniu online. Organizatorzy poinformowali o kilku drobnych modyfikacjach, które zostaną wprowadzone przy tegorocznej edycji. Jak będzie można głosować na Eurowizji Junior 2020?

Ala Tracz w wywiadzie dla Radia ZET: „Występ na Eurowizji Junior to moje marzenie” [WIDEO]

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK