Zamknij

Eurowizja Junior 2020 w Polsce zagrożona? Jest oficjalne oświadczenie TVP

25.09.2020 09:56
Viki Gabor Eurowizja Junior 2019
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2020 w Polsce zagrożona? Takie spekulacje pojawiły się po tym, jak Rada Programowa Telewizji Polskiej przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się organizacji wydarzenia. Jak poinformował portal Gazeta.pl, zdaniem organu konkurs źle wpływa na rozwój dzieci. Czy to możliwe, że Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się? TVP wydała specjalne oświadczenie.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w listopadzie. Po raz drugi z rzędu konkurs organizuje Telewizja Polska, która odpowiadała za poprzednie wydarzenie zorganizowane w Gliwicach.

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że Eurowizja Junior 2020 w Polsce może być zagrożona. Portal Gazeta.pl poinformował, że Rada Programowa TVP jest przeciwna organizacji imprezy z powodu jej rzekomego złego wpływu na rozwój dzieci i młodzieży. Władze TVP zdecydowały się zareagować i opublikowały oświadczenie.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce zagrożona? Jest oświadczenie TVP

Telewizja Polska wydała oficjalny komunikat, który jest odpowiedzią na uchwałę Rady Programowej TVP sprzeciwiającą się organizacji Eurowizji Junior 2020 w Polsce. Jak podaje Gazeta.pl, zdaniem organu wydarzenie jest sprzeczne z zasadami ustawy o radiofonii i telewizji oraz źle wpływa na „fizyczny, psychiczny i moralny” rozwój dzieci i młodzieży.

Władze Telewizji Polskiej odpierają zarzuty i podkreślają, że Eurowizja Junior to wydarzenie mające na celu wspieranie rozwoju dzieci.

Międzynarodowy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, współorganizowany przez TVP S.A. oraz Europejską Unię Nadawców (EBU) odbywa się w zgodzie z zasadami wyrażonymi w dokumencie Junior Eurovision Code of Ethics (…) Naczelną zasadą jego organizacji jest promowanie kreatywnego rozwoju i dobra dzieci. Dla większości młodych uczestników jest on ponadto ogromną szansą do rozpoczęcia kariery wokalnej — czytamy w oświadczeniu.

Telewizja Polska dodaje, że w ramach Konkursu Piosenki Eurowizja dla Dzieci „stwarza się i utrzymuje bezpieczne i moralnie odpowiednie środowisko oraz podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby zapobiec brakowi komfortu dzieci ze względu na poziom ich umiejętności”.

Uczestników konkursu zachęca się do kreatywności, przyjaźni i wymiany doświadczeń kulturowych. Impreza odbywa się w duchu rozwijania wspólnoty, a aspekt rywalizacji jest zasadniczo ograniczany — brzmi dalsza część komunikatu.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie Rady Programowej z zarządem TVP. Informacje dotyczące stanowiska Rady zostaną przedstawione po rozmowach.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce: gdzie i kiedy się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 w Polsce zostanie zorganizowana 29 listopada w specjalnym studio TVP w Warszawie, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

We wrześniu organizatorzy Eurowizji Junior 2020 poinformowali, że tegoroczny konkurs odbędzie się w nowej formule. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2020 w nowej formule. Uczestnicy konkursu nie przyjadą do Warszawy

RadioZET.pl/tvp.pl/PK