Zamknij

Eurowizja Junior 2021. Kto będzie reprezentował Polskę? Znamy finalistów "Szansy na Sukces"

20.09.2021 15:18
Viki Gabor
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Eurowizja Junior 2021. Poznaliśmy ostatnią finalistkę odcinków specjalnych "Szansy na Sukces". Wiemy już, kto powalczy w wielkim finale o wyjazd na konkurs.

Eurowizja 2021 odbędzie się już za 3 miesiące. Reprezentanci dziewiętnastu krajów zaprezentują swoje umiejętności w Paryżu i powalczą o zwycięstwo w konkursie. Póki co poznaliśmy tylko jedną piosenkę, z którą zmierzy się młody wykonawca z Polski. Niemcy będzie reprezentowała Pauline z utworem "Imagine us".

Eurowizja Junior 2021. Kto będzie reprezentantem Polski w konkursie?

W Polsce po raz kolejny eurowizyjnego reprezentanta wyłonią odcinki specjalne programu "Szansa na Suckes". Pierwszy z nich wygrała Marysia Stachera. Cleo Misha Kostrzewski oraz Marianna Józefina Piątkowska uznali, że to właśnie jej wykonanie utworu "Arcade" Duncana Laurence'a zasłużyło na wyróżnienie.

W drugim odcinku zwyciężył Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa. 12-latek wykonał w "Szansie na Sukces" piosenkę "Meluzyna", którą Małgorzata Ostrowska wykonała w filmie "Podróże Pana Kleksa". Interpretacja młodego wokalisty przypadła do gustu Idzie Nowakowskiej, Maryli Rodowicz i Viki Gabor.

Eurowizja Junior 2021. Znamy finalistów "Szansy na Sukces"

Ostatni odcinek przed finałem rywalizacji zwyciężyła Sara Egwu-James uważana przez wielu za faworytkę. O jej wygranej zadecydował Ray Wilson, Paolo Cozza oraz Alicja Tracz. Jurorów urzekło wykonanie utworu "That’s the way it is" Celine Dion" przez młodą wokalistkę.

O tym, kto z wyróżnionych przez jurorów uczestników będzie reprezentował Polskę w Paryżu, dowiemy się 26 września. Wówczas na antenie Telewizji Polskiej zostanie wyemitowany finałowy, decydujący odcinek programu "Szansa na Sukces".

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]