Zamknij

Eurowizja Junior 2021. Znamy kolejny kraj, który powróci po roku do rywalizacji

22.07.2021 15:18
Eurowizja Junior
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w grudniu. Poznaliśmy kolejny kraj, który wyśle do Francji swojego młodego reprezentanta. Aktualnie do konkursu zgłosiło się 11 państw.

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w tym roku później niż zwykle. Rywalizacja będzie miała miejsce 19 grudnia 2021 roku, a tegorocznym gospodarzem wydarzenia jest Francja. Do konkursu zostało jeszcze niemal pół roku, dlatego dopiero poznajemy kolejne państwa, które deklarują chęć udziału w rywalizacji. 

Eurowizja Junior 2021. Kolejny kraj dołącza do rywalizacji

Do tego grona dołączyła właśnie Macedonia Północna. Jak podaje portal eurowizja.org, kraj w zeszłym roku nie wziął udział w konkursie ze względu na pandemię koronawirusa. Do stawki po roku nieobecności wróciła także Irlandia oraz Portugalia.

Póki co nie znamy szczegółów dotyczących reprezentanta Macedonii Północnej oraz jego lub jej repertuaru. Co ciekawe, kraj jest jednym z szesnastu, które wzięły udział w rywalizacji podczas pierwszej edycji Eurowizji Junior w historii konkursu.

Eurowizja Junior 2021. Kto weźmie udział w konkursie?

Macedonia Północna to już jedenasty kraj, który potwierdził, że pojawi się na Eurowizji Junior 2021. W rywalizacji weźmie udział także Francja, Polska, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Rosja oraz Ukraina. Wiemy także, że podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nie zobaczymy reprezentacji Białorusi. Oficjalnego nadawcę kraju wykluczono z Europejskiej Unii Nadawców, co jest warunkiem uczestnictwa zarówno w konkursie dla dzieci, jak i dorosłych.