Zamknij

Eurowizja Junior 2021: kolejny kraj potwierdził udział w konkursie

23.06.2021 15:16
Eurowizja Junior
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2021 z nowym kandydatem do zwycięstwa. Poznaliśmy kolejny kraj, który potwierdził swoje uczestnictwo w wyjątkowej rywalizacji. Kto weźmie udział w konkursie?

Eurowizja Junior 2021 zapewni nam emocje i rozrywkę przed telewizorami już za niecałe pół roku. Nadal jednak nie znamy wszystkich krajów, które powalczą o upragniony tytuł zwycięzcy. Co więcej, do tej pory swojego reprezentanta przedstawiła tylko Portugalia, będzie nim Simão Oliveira.

Eurowizja Junior 2021: kolejny kraj potwierdził udział w konkursie

Do tej pory swój udział w występie podczas finału Eurowizji Junior 2021 potwierdziło dziewięć państw. W Paryżu pojawią się reprezentanci Francji, Gruzji, Holandii, Polski, Hiszpanii, Rosji, Portugalii, Irlandii i Niemiec. Do tego składu dołączył kolejny kraj.

Na Eurowizji Junior 2021 pojawi się również reprezentant Ukrainy, która od 15 lat bierze udział w konkursie. W historii rywalizacji kraj wygrał tylko raz - w 2012 roku, kiedy to Anastasija Petryk rozkochała w sobie publiczność. Rok później reprezentantka Ukrainy, Sofia Tarasowa zajęła drugie miejsce. Od tamtej pory kraj nie odnotował spektakularnych sukcesów w konkursie.

Eurowizja Junior 2021: kiedy i gdzie się odbędzie?

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się we Francji. Kraj będzie gospodarzem imprezy po raz pierwszy w historii dzięki wygranej Valentiny, która zwyciężyła piosenką "J'magine". Konkurs zaplanowano na 19 grudnia 2021 roku w La Seine Musicale w Paryżu.