Zamknij

Oto oficjalne logo Eurowizji Junior 2021. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

24.08.2021 15:17
Valentina
fot. Nathalie Guyon / EBU / junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. Po dwóch latach konkurs w Polsce tegoroczna edycja odbędzie się we Francji – to właśnie reprezentantka tego kraju, Valentina wygrała zeszłoroczną imprezę. Właśnie poznaliśmy oficjalne logo Eurowizji Junior 2021. Kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się dziecięca Eurowizja?

Eurowizja Junior 2021 coraz bliżej. Zeszłoroczny konkurs wygrała francuska piosenkarka Valentina, która zachwyciła widzów swoim uroczym występem z utworem „J’imagine”.

Dzięki jej zwycięstwu Francja otrzymała możliwość organizowania tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pojawia się coraz więcej szczegółów na temat wydarzenia. Właśnie poznaliśmy oficjalne logo Eurowizji Junior 2021 w Paryżu.

Zobacz także:  Eurowizja Junior 2021. Wiemy, kto poprowadzi eliminacje w Polsce

Eurowizja Junior 2021 w Paryżu: znamy oficjalne logo. Kiedy odbędzie się konkurs dla dzieci?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w La Seine Musicale w Paryżu. Będzie to pierwszy konkurs dziecięcej Eurowizji organizowany na terenie Francji.

Organizatorzy pochwalili się właśnie oficjalnym logiem Eurowizji Junior 2021. Twórcom zależało, aby identyfikacja wizualna nawiązywała do lokalizacji konkursu, a także okresu, w którym wydarzenie będzie organizowane. Inspiracją do stworzenia loga były oficjalny slogan imprezy "Imagine", słynna paryska wieża Eiffla i choinka odnosząca się do świąt Bożego Narodzenia.

"Imagine" to nie tylko slogan naszego konkursu, lecz także zaproszenie do tego, by marzyć. By mieć głowę w chmurach, patrzeć w stronę nieba i pędzić z prędkością światła – cytuje oficjalny komunikat organizatorów portal Eurowizja.org.

Eurowizja Junior 2021: reprezentant Polski. Kto pojedzie z Polski?

Reprezentant Polski na Eurowizji Junior 2021 po raz kolejny zostanie wyłoniony w „Szansie na sukces”. Emisja programu odbędzie się we wrześniu.

Na ten moment udział w Eurowizji Junior 2021 potwierdziło 15 państw. Po raz pierwszy w historii konkursu nie zobaczymy reprezentanta Białorusi – kraj został usunięty z Europejskiej Unii Nadawców z powodu upolitycznionego przekazu medialnego i łamania standardów dziennikarskich.