Zamknij

Eurowizja Junior 2021: pandemia pokrzyżuje plany? Jeden z krajów może nie dotrzeć do Paryża

30.11.2021 10:48
Eurowizja Junior 2021
fot. mat. prasowe / junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2021 w Paryżu zbliża się wielkimi krokami. Konkurs będzie odbywał się w trakcie pandemii koronawirusa, co nie jest łatwą sytuacją dla organizatorów. Pojawiają się spekulacje, że jednego z państw biorących udział w Eurowizji Junior 2021 może zabraknąć we Francji.

Eurowizja Junior 2021 zostanie zorganizowana w grudniu w Paryżu. Na scenie zaprezentuje się kilkunastu uczestników, w tym reprezentantka Polski, Sara James. 13-latka jest uznawana za jedną z faworytem do zwycięstwa.

Tegoroczna konkurs będzie kolejną edycją organizowaną podczas wciąż szalejącej pandemii koronawirusa. Jak informują francuskie media, organizatorzy Eurowizji Junior 2021 obawiają się, że nie wszyscy reprezentanci będą w stanie pojawić się osobiście w Paryżu. Wskazują jeden kraj, który może mieć poważne kłopoty.

Eurowizja Junior 2021: Kazachstan nie przyjedzie do Paryża przez pandemię koronawirusa?

"Le Parisien" podaje, że w związku z kolejną falą pandemii koronawirusa ekipa Kazachstanu może mieć poważne problemy z grudniowym przyjazdem do Paryża. Państwo leżące na styku kontynentów reprezentują w tym roku Alinur i Beknur.

Niewykluczone, że chodzi o zasady wjazdu na teren Francji – Kazachstan nie jest członkiem Unii Europejskiej, więc obywateli tego kraju mogą obowiązywać inne przepisy niż osoby mieszkające w państwach UE. Obecnie jednak żaden z 19 krajów nie ogłosił ograniczeń w podróżowaniu do Francji.

Jeśli dana delegacja z państwa biorącego udział w Eurowizji Junior 2021 nie będzie w stanie przyjechać do Paryża, reprezentant tego kraju będzie konkurował w imprezie ze swoim oficjalnym teledyskiem.

Eurowizja Junior 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w La Seine Musicale w Paryżu. Przypomnijmy, że zeszłoroczną edycję wygrała francuska piosenkarka, Valentina.

Będzie to pierwszy konkurs dziecięcej Eurowizji organizowany na terenie Francji. Co ciekawe, dziecięca Eurowizja jeszcze nigdy nie odbywała się tak późno – zazwyczaj impreza miała miejsce pod koniec listopada.

W Eurowizji Junior 2021 wystąpią reprezentanci 19 państw.