Zamknij

Eurowizja Junior 2021 zdalnie? Pandemia po raz kolejny ma szansę pokrzyżować plany organizatorów

26.08.2021 10:39
Eurowizja Junior
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior ponownie odbędzie się w wersji zdalnej? Organizatorzy przygotowują się na wszystkie możliwe scenariusze. Biorą pod uwagę trwającą pandemię.

Eurowizja Junior 2021 podobnie jak zeszłoroczne wydarzenie może odbyć się w formie zdalnej. Organizatorzy pracują nad dostosowaniem przebiegu konkursu do panującej na świecie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Chociaż dzisiaj czasem zapominamy już, że COVID-19 dalej jest wśród nas, twórcy wydarzeń masowych nie mogą narażać bezpieczeństwa ich uczestników.

Eurowizja Junior 2021 zdalnie? To jeden ze scenariuszy

Przepisy związane z pandemią oraz dynamika sytuacji sprawia, że Europejska Unia Nadawców ma wiele pracy w związku z Eurowizją Junior, która ma odbyć się za niecałe cztery miesiące. Organizatorzy przygotowali cztery scenariusze możliwych wydarzeń.

Jak czytamy na stronie eurowizja.org, pierwszy z nich zakłada optymistycznie, że konkurs odbędzie się na zasadach sprzed pandemii. Oznacza to brak restrykcji i huczną zabawę. Kolejna opcja to rywalizacja na zasadach Eurowizji 2021. Impreza w Rotterdamie została zorganizowana pod wieloma rygorystycznymi zasadami. Uczestnicy konkursu oraz obsługa była regularnie testowana na obecność koronawirusa, przestrzegano reżimu sanitarnego, a liczba widzów była mocno ograniczona.

Trzecia opcja bierze pod uwagę możliwość zakazu podróżowania. Jeśli władze w różnych krajach zdecydują się na kolejny lockdown, organizatorzy wprowadzą tzw. nagrania "live-on-tape". Rozwiązanie było stosowane już podczas Eurowizji 2021 w wypadku, gdy doszło do zarażenia koronawirusem i braku możliwości wystąpienia na scenie.

Ostatni, najmniej optymistyczny scenariusz to powtórka sprzed roku i Eurowizja Junior 2021 całkowicie w wersji zdalnej. Jeśli faktycznie dojdzie do konieczności zastosowania opcji awaryjnej, uczestnicy nagrają występy w swoich krajach, a konkurs odbędzie się online.

Eurowizja Junior 2021. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia 2021 w Paryżu w La Seine Musicale. Obecnie chęć udziału w rywalizacji potwierdziło piętnaście państw - wśród nich Polska. Reprezentanta Polski konkursu poznamy już 26 września podczas specjalnego finału "Szansy na Sukces".

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]