Zamknij

Eurowizja: Kazachstan wystąpi w konkursie? Kraj jest zainteresowany!

Redakcja
23.10.2018 13:53
Eurovision
fot. AP/EAST NEWS

Eurowizja 2019 odbędzie się w Izraelu. Coraz głośniej mówi się o debiucie kolejnego państwa w jednej z najsłynniejszych muzycznych imprez na świecie. Mowa o Kazachstanie, który już w listopadzie po raz pierwszy wystąpi w Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Kazachstan wystąpi na Eurowizji?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej spekulacji na temat listy państw biorących udział w imprezie w Izraelu. Przy okazji każdej kolejnej edycji eurowizyjni fani liczą na nowe kraje, która być może dołączą do konkursowej stawki.

Od dłuższego czasu mówi się o udziale Kazachstanu, wielkiego państwa leżącego na granicy kontynentów. Medialne spekulacje nasiliły się jeszcze bardziej po tym, jak potwierdzono, że kraj zadebiutuje w Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018. Impreza odbędzie się 25 listopada w Mińsku na Białorusi.

Kazachstan
fot. shutterstock.com

Portal „ESC Today” postanowił skontaktować się bezpośrednio z nadawcą publicznym w Kazachstanie. Dziennikarze poruszyli temat domniemanego debiutu państwa w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Nasz kraj zawsze słynął ze szczególnego wyczucia muzyki. To jeden z powodów, dla których kazascy widzowie przywiązują dużą wagę do międzynarodowych konkursów muzycznych, a w szczególności Eurowizji. Eurowizja opiera się na różnorodności kultur i gatunków muzycznych. Przemysł muzyczny Kazachstanu jest także zróżnicowany. Myślę, że nasi artyści mogliby poszerzyć program konkursu i pokazać swoją wyjątkową muzykę widzom na całym świecie — mówi szef Khabar Agency Alan Azhibayev, potwierdzając jednocześnie aspiracje i starania kraju o udział w imprezie.

Eurowizja jest emitowana w Kazachstanie od 2012 roku. Khabar Agency nie jest jednak pełnoprawnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców, co jest jednym z głównych warunków uczestnictwa w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Na ten moment kazaski nadawca publiczny ma jedynie status członka stowarzyszonego. Oznacza to, że musiałby otrzymać od organizacji specjalne zaproszenie do udziału w konkursie — tak było już kilkukrotnie w przypadku Australii. Europejska Unia Nadawców potwierdziła jednak, że Kazachstan nie zadebiutuje na przyszłorocznej Eurowizji.

Astana
fot. shutterstock.com

Eurowizja 2019: Eurowizja 2019: kiedy i gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w Tel Awiwie w Izraelu. Półfinały zaplanowano na 14 i 16 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 18 maja. Cała impreza będzie odbywać się w budynku Expo Tel Aviv.

Polska potwierdziła swój udział w Eurowizji 2019. Wiadome już także, że Bułgaria nie wystąpi w przyszłorocznym konkursie.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/esctoday.com/PK