Zamknij

Eurowizja: Lanberry zostanie reprezentantką Polski? "Nie mówię nie"

28.08.2020 14:03
Lanberry
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Lanberry pojedzie na Eurowizję? Wokalistka oraz współautorka zwycięskich piosenek Roksany Węgiel i Viki Gabor na Eurowizji Junior zdradziła, czy chciałaby reprezentować Polskę w tym konkursie. Przyznała, że już raz próbowała.

Lanberry to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskiej branży muzycznej. Zdolna piosenkarka nie tylko nagrywa własne hity, ale także pomaga innym artystom w tworzeniu przebojów.

To właśnie ona jest współautorką utworów „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel i „Superhero” Viki Gabor, które wygrały dwie ostatnie edycje Eurowizji Junior. Czy sama Lanberry widziałaby się na Konkursie Piosenki Eurowizji?

Lanberry pojedzie na Eurowizję jako reprezentantka Polski?

Lanberry udzieliła ostatnio wywiadu dla Jastrząb Post. W trakcie rozmowy została zapytana o reprezentowanie Polski na Eurowizji.

Nie mówię nie, bo myślałam o tym niejednokrotnie — mówi artystka.

Piosenkarka nie ukrywa zainteresowania udziałem w konkursie. Co ciekawe, Lanberry starała się już raz o wyjazd na Eurowizję. W 2017 roku wzięła udział w Krajowych Eliminacjach z piosenką „Only Human”. Nie wspomina jednak dobrze tamtych preselekcji. Zajęła ostatecznie 6. miejsce, a bilet do Kijowa otrzymała Kasia Moś.

Miałam jedno podejście, ale niestety rozchorowałam się tego dnia. To było trzy lata temu — dodaje.

Lanberry przyznała, że jest ogromną fanką Konkursu Piosenki Eurowizji: „Konkurs śledzę od dziecka. Jako mała Gosia siedziałam przed telewizorem i bacznie obserwowałam, co tam się dzieje. Podoba mi się, jak ten festiwal się zmienia i rozwija. Na lepsze. To jest niesamowite. Produkcje są na najwyższym poziomie. Każdy chce mieć w tym święcie muzyki swój udział”.

Eurowizja 2021: kiedy odbędzie się konkurs i kto pojedzie z Polski?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie. To właśnie tam miał zostać zorganizowany Konkurs Piosenki Eurowizji 2020, ale imprezę odwołano przez pandemię koronawirusa.

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2021? Telewizja Polska nie zdradza na ten moment szczegółów. Nie wiadomo, kiedy poznamy nazwisko reprezentanta Polski.

Mówi się, że reprezentantką Polski na Eurowizję 2021 może zostać Alicja Szemplińska, która miała wystąpić w konkursie w 2020 roku. Zwyciężczyni „The Voice of Poland” potwierdziła, iż chciałaby ponownie reprezentować nasz kraj.

RadioZET.pl/Jastrząb Post