Zamknij

Eurowizja: Salvador Sobral skrytykował jedną z faworytek. Teraz atakują go internauci!

Redakcja
10.05.2018 18:46
Salvador Sobral
fot. ons.pl / Photoshot

Salvador Sobral to zwycięzca Eurowizji 2017. To właśnie dzięki niemu Eurowizja odbywa się po raz pierwszy w Portugalii. Artysta postanowił w ostrych słowach skomentować tegoroczną piosenkę Izraela, którą wykonuje Netta. Eurowizyjni fani nie są zadowoleni z wypowiedzi Sobrala.

Eurowizja: Salvador Sobral krytykuje piosenkę z Izraela

Salvador Sobral udzielił ostatnio wywiadu dla portugalskiej gazety „Público”. W trakcie rozmowy zdecydował się wypowiedzieć na temat Netty z Izraela. Artystka jest jedną z głownych faworytek do wygrania Eurowizji 2018.

Okazuje się, że jej piosenka „Toy” kompletnie nie przypadła do gustu zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji 2017.

YouTube był przekonany, że polubię ten utwór. Włączyłem go i usłyszałem okropną piosenkę. Na szczęście nie muszę już niczego słuchać w tym roku — powiedział Salvador Sobral.

Jego wypowiedź niemal natychmiast wywołała burzę w mediach społecznościowych. Internauci masowo krytykują Sobrala i przypominają mu, Konkurs Piosenki Eurowizji opiera się na wzajemnym szacunku oraz celebrowaniu różnorodności.

Reprezentantka Izraela na Eurowizji 2018Netta — odniosła się na swoim Twitterze do ostrych słów zeszłorocznego zwycięzcy.

Przesyłam miłość dla Salvadora i wszystkich artystów tworzących muzykę w różnych gatunkach — napisała Izraelka.

Negatywną wypowiedź Salvadora Sobrala postanowił także skomentować na Facebooku jeden z uczestników Eurowizji 2017Jacques Houdek z Chorwacji.

Wstydź się, Salvadorze Sobralu. Czy tak powinien wypowiadać się zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji? Starałeś się tak bardzo przedstawiać siebie jako skromnego człowieka i prawdziwego artystę. Może i oszukałeś całą Europę, ale mnie nie nabierzesz(…) Nawet w trakcie swojej zwycięskiej przemowy byłeś niemiły dla nas wszystkich, twoich kolegów również biorących udział w konkursie. Ale teraz jesteś o wiele bardziej niegrzeczny atakując reprezentantkę Izraela. To oburzające — napisał Chorwat i dodał: — Niezwykle protekcjonalne i kompletnie niewłaściwe zachowanie. Wszyscy ci młodzi artystów mają marzenia i są obecnie pod ogromną presją. Więc kim Ty jesteś, że ich atakujesz?

Jacques Houdek wytknął także Sobralowi, że nie wziął udziału w żadnej z zaplanowanych prób przed Eurowizją 2017. Powodem jego nieobecności były problemy zdrowotne. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Portugalczyk przeszedł pomyślnie przeszczep serca. Zdaniem Chorwata Sobral powinien po prostu zostać zdyskwalifikowany przez organizatorów konkursu.

Izrael na Eurowizji 2018

Przypomnijmy, że Izrael reprezentuje artystka Netta z piosenką „Toy”. Utwór z Izraela bije rekordy popularności w internecie. Fani Konkursu Piosenki Eurowizji chwalą go za chwytliwość, energię, nowoczesne brzmienie i oryginalność. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy będzie na pewno sporym zaskoczeniem.

Izrael wystąpił w pierwszym półfinale Eurowizji 2018. Awansował do finału, który odbędzie się już w sobotę.

RadioZET.pl/PK