Zamknij

Everett Morton nie żyje. Perkusista The Beat zmarł w wieku 71 lat

11.10.2021 09:35
Everett Morton nie żyje. Perkusista The Beat zmarł w wieku 71 lat
fot. shutterstock.com

Everett Morton nie żyje. Pochodzący z Saint Kitts perkusista zmarł w wieku 71 lat. O jego śmierci poinformował zespół The Beat, który cieszył się dużą popularnością w latach osiemdziesiątych.

Everett Morton nie żyje. Słynny perkusista zmarł 8 października w wieku 71 lat. Zdobył popularność jako członek brytyjskiego zespołu The Beat, znanego z mieszanki muzyki ska, reggae, popu i soulu.

Everett Morton nie żyje. Perkusista The Beat zmarł w wieku 71 lat

O śmierci Mortona poinformowali członkowie The Beat w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych. Przyczyna zgonu perkusisty nie została jednak ujawniona.

Z wielkim smutkiem musimy poinformować o odejściu Everetta Mortona, pięknego i utalentowanego człowieka – napisał zespół.

Everett Morton urodził się na karaibskiej wyspie Saint Kidds, skąd w latach sześćdziesiątych przeniósł się do Birmingham. Rozpoczął naukę w szkole perkusji, a następnie zaczął grać w zespole kuzyna. Pod koniec lat siedemdziesiątych, wraz z Dave’em Wakelingiem, Davidem Steelem and Andym Coxem i Ranking Rogerem, stworzył grupą The Beat.

The Beat wydali trzy albumy studyjne. Zdobyli popularność za sprawą przebojów "Stand Down Margaret", "Tears of a Clown", "Mirror In The Bathroom" czy "Drowning".

RadioZET.pl/nme.com