Zamknij

Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki. "Jestem zdewastowana emocjonalnie i nerwowo"

15.06.2021 12:41
Ewa Bem
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Ewa Bem powraca po śmierci córki. Artystka udzieliła szczerego wywiadu Dorocie Wellman w "Dzień Dobry TVN" na temat swoich ciężkich przeżyć i planów na przyszłość.

Ewa Bem to wybitna polska artystka. Wykonuje muzykę pop oraz bluesa, jednak znana jest głównie jako "Pierwsza dama polskiego jazzu". Wokalistka w 2017 roku pożegnała swoją córkę Pamelę. Dziennikarka TVN24 zmarła w wieku 39 lat, była chora na raka. Po tragedii Bem odwołała wszystkie zaplanowane występy, jednak zapowiedziała swój powrót kilka miesięcy później. Do koncertów Bem ostatecznie nie doszło, a w 2018 roku artystka ogłosiła koniec kariery.

Ewa Bem udzieliła szczerego wywiadu 4 lata po śmierci córki

Od tamtego czasu minęły 3 lata. Ewa Bem pojawiła się w "Dzień Dobry TVN", gdzie udzieliła szczerego wywiadu Dorocie Wellman. Wokalistka wyznała, że po czteroletniej przerwie wraca na scenę.

Artystka zapowiedziała, że zacznie znowu występować tylko wówczas, gdy córka da jej jakiś znak. W rozmowie z Wellman oznajmiła:

Nie był to jeden błysk, ale czułam, że ona tego bardzo chce.

Bem po latach czuje się gotowa na ponowne spotkanie z fanami. Wcześniej w ogóle sobie tego nie wyobrażała. W rozmowie opowiedziała, że przez długi czas tylko udawała, że żyje.

Ewa Bem wraca na scenę. Kiedy wystąpi po raz pierwszy po przerwie?

Artystka zaznaczyła, że jej powrót nie oznacza długich tras koncertowych i pracy na pełnych obrotach.

Nie mogę sobie pozwolić na ten sam pęd co kiedyś. Jestem w pewnym sensie zdewastowano i emocjonalnie, i nerwowo. Dlatego też szukam wszędzie spokoju, czasu dla siebie. Uczę się asertywności. Dotrę pewnie wszędzie, ale nie od razu.

Ewa Bem wystąpi przed dużą publicznością po raz pierwszy od 4 lat już pod koniec lipca tego roku. Artystka pojawi się w Gdyni na festiwalu "Lady Jazz". Wokalistka przyznaje, że ma tremę na myśl o wydarzeniu.

To bardzo duży koncert. Drżą mi kolana. Bardzo się do tego przygotowuje, bo nie było mnie cztery lata. Zaśpiewam koncert, który będzie się składał wyłącznie z polskich piosenek jazzowych.

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN