Zamknij

Fani żegnają Arethę Franklin. Trumna z jej ciałem wystawiona w muzeum! [FOTO]

Redakcja
29.08.2018 12:28
Aretha Franklin
fot. PAP/EPA/PAUL SANCYA / POOL

Tysiące fanów żegna Arethę Franklin w jej rodzinnym Detroit. Otwarta trumna z jej ciałem została wystawiona w tamtejszym Muzeum Historii Afroamerykańskiej. Każda chętna osoba może po raz ostatni pożegnać się z artystką. Pogrzeb Królowej Soulu odbędzie się 31 sierpnia.

Aretha Franklin: fani żegnają artystkę w Detroit

Otwarta trumna z ciałem Arethy Franklin została wystawiona w Muzeum Historii Afroamerykańskiej w Detroit. Do środy włącznie wszyscy fani legendarnej artystki mają okazję się z nią osobiście pożegnać. Pogrzeb piosenkarki zaplanowano na 31 sierpnia.

Jak informuje agencja AP, ludzie przyjeżdżają niemal z całych Stanów Zjednoczonych, a przed muzeum ustawiają się ogromne kolejki. W budynku z głośników słychać największe przeboje Królowej Soulu.

Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia w wieku 76 lat. Od lat zmagała się z rakiem trzustki. Odeszła w swoim domu w Detroit otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Urodzona w 1942 roku Aretha Franklin była nazywana Królową Soulu. Wydała kilkadziesiąt albumów studyjnych i zdobyła 18 prestiżowych nagród Grammy. Była jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. W 2011 roku prestiżowy magazyn „Rolling Stone” umieścił ją na 1. miejscu listy najlepszych wokalistów wszech czasów. Jako pierwsza kobieta w historii została wprowadzona do prestiżowej galerii sław „Rock and Roll Hall of Fame”.

W 2017 roku wydała czterdziestą drugą płytę zatytułowaną „A Brand New Me”. Swój ostatni publiczny występ dała w listopadzie 2017 roku podczas prywatnego koncertu organizowanego przez fundację Eltona Johna w Nowym Jorku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK