Zamknij

Fenomen Taylor Swift. Nie uwierzysz, ile kopii nowej płyty sprzedała w ciągu jednego dnia!

Redakcja
13.11.2017 13:26
Fenomen Taylor Swift. Nie uwierzysz, ile kopii nowej płyty sprzedała w ciągu jednego dnia!
fot. FaceToFace/REPORTER

Taylor Swift to artystka, którą jednocześnie kochają i nienawidzą miliony osób. Trzeba przyznać jednak, że premiera jej każdego albumu jest wielkim wydarzeniem w branży muzycznej. Wyniki sprzedażowe nowego krążka mówią same za siebie. Amerykanka dokonała czegoś niebywałego. W pierwszym dniu sprzedała ponad 700 tysięcy płyt, co oznacza, że „Reputation” można już okrzyknąć najlepiej sprzedającym się żeńskim dziełem w tym roku.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowy album Taylor Swift "Reputation"?

Liczba głosów:

O spektakularnym wyniku Taylor Swift poinformował jako pierwszy amerykański magazyn Billboard. Wyniki przeprowadzonych analiz wskazują na to, że już po jednym tygodniu od premiery, album „Reputation” pobije „Divide” Eda Sheerana i zostanie najlepiej sprzedającym się krążkiem 2017 roku.

Zobacz także

Specjaliści przewidują też, że w ciągu pierwszego tygodnia płyta gwiazdy może sprzedać się nawet w 1,5 milionach egzemplarzy tylko na terenie samej Ameryki. Byłoby to już czwarte wydawnictwo w jej karierze, któremu udało się osiągnąć taki wynik – tym samym Swift pobiłaby swój własny rekord.

Piosenkarka jest jedyną artystką w historii amerykańskiego przemysłu muzycznego, której trzy różne płyty rozeszły się w ciągu siedmiu dni w ponad milionowym nakładzie. Mowa o albumach „1989” (1,29 mln), „Red” (1,21 mln) i „Speak Now” (1,05 mln).

Rekord wszech czasów

Okazuje się, że prognozowany wynik Swift wcale nie będzie najwyższym w historii Stanów Zjednoczonych. Tytuł najszybciej sprzedającego się albumu nosi ostatnia płyta Adele „25” z 2015 roku. Dzieło Brytyjki rozeszło się w pierwszym tygodniu w 3,38 milionach egzemplarzy, bijąc wcześniejszy kobiecy rekord należący do „Oops!... I Did It Again” Britney Spears o ponad 2 miliony.

RadioZET.pl/billboard.com/PK