Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fenomen Taylor Swift. Nie uwierzysz, ile kopii nowej płyty sprzedała w ciągu jednego dnia!

13.11.2017 13:26

Taylor Swift to artystka, którą jednocześnie kochają i nienawidzą miliony osób. Trzeba przyznać jednak, że premiera jej każdego albumu jest wielkim wydarzeniem w branży muzycznej. Wyniki sprzedażowe nowego krążka mówią same za siebie. Amerykanka dokonała czegoś niebywałego. W pierwszym dniu sprzedała ponad 700 tysięcy płyt, co oznacza, że „Reputation” można już okrzyknąć najlepiej sprzedającym się żeńskim dziełem w tym roku.

Fenomen Taylor Swift. Nie uwierzysz, ile kopii nowej płyty sprzedała w ciągu jednego dnia! fot. FaceToFace/REPORTER
Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowy album Taylor Swift "Reputation"?

O spektakularnym wyniku Taylor Swift poinformował jako pierwszy amerykański magazyn Billboard. Wyniki przeprowadzonych analiz wskazują na to, że już po jednym tygodniu od premiery, album „Reputation” pobije „Divide” Eda Sheerana i zostanie najlepiej sprzedającym się krążkiem 2017 roku.

Specjaliści przewidują też, że w ciągu pierwszego tygodnia płyta gwiazdy może sprzedać się nawet w 1,5 milionach egzemplarzy tylko na terenie samej Ameryki. Byłoby to już czwarte wydawnictwo w jej karierze, któremu udało się osiągnąć taki wynik – tym samym Swift pobiłaby swój własny rekord.

Piosenkarka jest jedyną artystką w historii amerykańskiego przemysłu muzycznego, której trzy różne płyty rozeszły się w ciągu siedmiu dni w ponad milionowym nakładzie. Mowa o albumach „1989” (1,29 mln), „Red” (1,21 mln) i „Speak Now” (1,05 mln).

Rekord wszech czasów

Okazuje się, że prognozowany wynik Swift wcale nie będzie najwyższym w historii Stanów Zjednoczonych. Tytuł najszybciej sprzedającego się albumu nosi ostatnia płyta Adele „25” z 2015 roku. Dzieło Brytyjki rozeszło się w pierwszym tygodniu w 3,38 milionach egzemplarzy, bijąc wcześniejszy kobiecy rekord należący do „Oops!... I Did It Again” Britney Spears o ponad 2 miliony.

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń