Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fest Festival: muzyczne widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

13.02.2019 11:02

Na festiwalowej mapie Polski powstał właśnie nowy, obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów muzycznego szaleństwa. Fest Festival, bo tak nazywa się wydarzenie, to pozycja dla każdego, kto kocha zabawę bez ograniczeń, muzykę na najwyższym poziomie i bezkompromisowe podejście do życia. Pierwszym headlinerem jest Wu-Tang Clan!

Fest Festival fot. mat. prasowe

Fest Festival: nowy festiwal w Chorzowie

Już w sierpniu tego roku na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie, który liczy ponad 535 hektarów, odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia Fest Festival. Muzyczne święto rozpocznie się 23 sierpnia i będzie trwało do końca weekendu. Na Śląsku powstanie prawdziwe festiwalowe miasteczko, w którym goście będą mogli bawić się i spędzać czas z przyjaciółmi, nie opuszczając terenu festiwalu. Jak dodają organizatorzy: „Chcemy pokazać, że festiwal muzyczny to więcej niż sceny i artyści. To czas, kiedy przenosimy się do innego świata i uciekamy od naszych codziennych zajęć, żeby cieszyć się chwilą i przebywaniem z fantastycznymi ludźmi”.

Fest Festival: kto wystąpi? Znamy pierwszych artystów

Pierwszymi ogłoszonymi przez organizatorów gwiazdami festiwalu są Wu-Tang Clan, Little Dragon, Lost Frequencies oraz Vitalic pres. Dima (LIVE). Legendarna hip-hopowa grupa z USA, szwedzki zespół z gatunku synth pop, belgijski producent i ikona francuskiego electro to mocny dowód na to, że program muzyczny będzie wyróżniać różnorodność, a to dopiero niewielka część ogłoszonego line-upu.

Fest Festival to znaczy Fest Program

Program Fest Festivalu to bez wątpienia gratka dla wszystkich fanów festiwalowej atmosfery. Na uczestników będzie czekało pięć różnorodnych scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. W Parku Śląskim, czyli jednym z największych miejskich parków w Europie, powstanie specjalna infrastruktura festiwalowa. Na tym ogromnym, zielonym terenie każdy z festiwalowiczów z pewnością znajdzie miejsce dla siebie. Obok muzycznych scen staną przestrzenie artystyczno-warsztatowe, atrakcje sportowe, a także pojawią się aktywności związane z teatrem czy sztukami wizualnymi. Podczas Fest Festivalu obecni będą przedstawiciele agencji pozarządowych oraz ważnych projektów społecznych, a do tego na miejscu powstanie ogromne pole namiotowe wraz ze wszystkimi najważniejszymi udogodnieniami.

Fest Festival fot. mat. prasowe

Fest Festival: BILETY

Wraz z ogłoszeniem wydarzenia do sprzedaży trafiły bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w pierwszej puli „early bird” już od 229 złotych, a bilety jednodniowe od 129 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.

KUP BILETY NA FEST FESTIVAL

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach: Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń