Zamknij

Festiwal Opole 2018: Anna Sobecka z PiS żąda wykluczenia Girls on Fire. Napisała do Kurskiego

Redakcja
08.06.2018 10:25
Anna Sobecka Prawo i Sprawiedliwość
fot. Stanislaw Kowalczuk/East News

Anna Sobecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowała się zabrać głos w sprawie udziału zespołu Girls on Fire w koncercie Debiuty na festiwalu Opole 2018. Sobecka sprzeciwia się występowi grupy z piosenką „Siła kobiet” i opublikowała list protestacyjny do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Festiwal Opole 2018: Anna Sobecka z PiS żąda usunięcia Girls on Fire z koncertu Debiuty

Ciąg dalszy kontrowersji związanych z udziałem zespołu Girls on Fire w koncercie Debiuty podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Do protestujących przeciw piosence „Siła kobiet” na festiwalu Opole 2018 dołączyła właśnie Anna Sobecka, jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości. Na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała list protestacyjny skierowany do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Utwór „Siła kobiet” był nieoficjalnym hymnem na czarnych protestach skupiających zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych. Moje oburzenie jest tym większe, że utwór nie został wybrany głosami słuchaczy, ale decyzją Rady Artystycznej festiwalu. Jako członek Rady Programowej TVP wyrażam stanowczy sprzeciw. Ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała i sprzeczna z misją Telewizji Publicznej zapisanej w ustawie o radiofonii i TV, w art. 21, który mówi m.in. że „ma respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki, służyć umacnianiu rodziny, służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych i służyć zwalczaniu patologii społecznych itp.” — czytamy w oświadczeniu Anny Sobeckiej.

Posłanka PiS zaapelowała o natychmiastowe usunięcie zespołu Girls on Fire z festiwalu Opole 2018. Jej zdaniem brak reakcji wpłynie bardzo negatywnie na wizerunek Telewizji Polskiej, a miliony Polaków stracą zaufanie do TVP.

W internecie pojawiła się też specjalna petycja przeciw piosence „Siła kobiet”. Podpisało ją ponad 23 tysiące osób. Przeciwnicy zespołu Girls on Fire twierdzą, że zarówno utwór, jak i oficjalny teledysk do niego, są zaangażowane politycznie oraz promują związki homoseksualne, komunizm, nienawiść do chrześcijaństwa i aborcję na życzenie.

Festiwal Opole 2018: oświadczenie TVP w sprawie występu Girls on Fire

Z uwagi na ogromne kontrowersje Telewizja Polska opublikowała specjalne oświadczenie w sprawie udziału Girls on Fire w festiwalu Opole 2018. W swoim komunikacie TVP odniosło się m.in. do sposobu wyboru piosenek biorących udział w imprezie, kontrowersyjnego teledysku zespołu i zgodności piosenki „Siła kobiet” z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji.

Koncert Debiuty na festiwalu Opole 2018 z udziałem Girls on Fire zaplanowano na 8 czerwca o godz. 23:55.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK