Teraz gramy

Festiwal Opole 2018: zespół Girls on Fire wygrywa koncert Debiuty

09.06.2018 02:00

Zespół Girls on Fire zwyciężył w koncercie Debiuty na festiwalu Opole 2018. Przypomnijmy, że ich piosenka „Siła kobiet” wywołała wiele kontrowersji przed rozpoczęciem tegorocznej imprezy. Członkinie Girls on Fire otrzymały słynną nagrodę „Karolinkę”.

Festiwal Opole 2018 fot. Lukasz Kalinowski / East News

Festiwal Opole 2018: zespół Girls On Fire wygrał koncert Debiuty

Zespół Girls on Fire wygrał koncert Debiuty na festiwalu Opole 2018 z piosenką „Siła Kobiet” i zdobył słynną „Karolinkę”, czyli nagrodę im. Anny Jantar. W przeszłości wyróżnienie to trafiło m.in. do Darii Zawiałow, Mateusza Ziółko, Natalii Sikory, Jerzego Grzechnika czy Justyny Steczkowskiej.

Warto przypomnieć, że udział Girls on Fire w festiwalu Opole 2018 wywołał ogromne kontrowersje wśród konserwatywnej społeczności. Wiele osób, w tym posłanka PiS Anna Sobecka, żądało usunięcia zespołu z imprezy. Protestujący twierdzili, że utwór „Siła kobiet” propaguje m.in. aborcję, homoseksualizm i nienawiść do chrześcijaństwa.

Komunikat w sprawie występu Girls on Fire opublikowała nawet Telewizja Polska. Władze TVP nie wykluczyły jednak grupy z festiwalu Opole 2018. Po wybuchu medialnej burzy zdecydowały zwolnić jednego ze swoich pracowników, który dopuścił zespół do udziału w koncercie.

Nagroda opolskiej publiczności trafiła do Sióstr Melosik i ich piosenki „Batumi”.

Festiwal Opole 2018: ,,Polska drużyna” KOMBI to polski przebój na mundial

W trakcie koncertu Przebój na mundial na festiwalu Opole 2018 wybrano oficjalny hymn reprezentacji Polski na MŚ 2018 w Rosji. Zwycięzcą została piosenka ,,Polska drużyna” zespołu KOMBI. Mundialowy przebój wybrali jurorzy i widzowie za pomocą głosowania sms.

Internauci nie ukrywali zażenowania poziomem koncertu „Przebój na mundial” na festiwalu Opole 2018. W sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na temat mundialowych piosenek.

RadioZET.pl/PK

Oceń