Zamknij

Festiwal Opole 2018: zespół Girls on Fire wygrywa koncert Debiuty

Redakcja
09.06.2018 02:00
Festiwal Opole 2018
fot. Lukasz Kalinowski / East News

Zespół Girls on Fire zwyciężył w koncercie Debiuty na festiwalu Opole 2018. Przypomnijmy, że ich piosenka „Siła kobiet” wywołała wiele kontrowersji przed rozpoczęciem tegorocznej imprezy. Członkinie Girls on Fire otrzymały słynną nagrodę „Karolinkę”.

Festiwal Opole 2018: zespół Girls On Fire wygrał koncert Debiuty

Zespół Girls on Fire wygrał koncert Debiuty na festiwalu Opole 2018 z piosenką „Siła Kobiet” i zdobył słynną „Karolinkę”, czyli nagrodę im. Anny Jantar. W przeszłości wyróżnienie to trafiło m.in. do Darii Zawiałow, Mateusza Ziółko, Natalii Sikory, Jerzego Grzechnika czy Justyny Steczkowskiej.

Warto przypomnieć, że udział Girls on Fire w festiwalu Opole 2018 wywołał ogromne kontrowersje wśród konserwatywnej społeczności. Wiele osób, w tym posłanka PiS Anna Sobecka, żądało usunięcia zespołu z imprezy. Protestujący twierdzili, że utwór „Siła kobiet” propaguje m.in. aborcję, homoseksualizm i nienawiść do chrześcijaństwa.

Zobacz także

Komunikat w sprawie występu Girls on Fire opublikowała nawet Telewizja Polska. Władze TVP nie wykluczyły jednak grupy z festiwalu Opole 2018. Po wybuchu medialnej burzy zdecydowały zwolnić jednego ze swoich pracowników, który dopuścił zespół do udziału w koncercie.

Nagroda opolskiej publiczności trafiła do Sióstr Melosik i ich piosenki „Batumi”.

Festiwal Opole 2018: ,,Polska drużyna” KOMBI to polski przebój na mundial

W trakcie koncertu Przebój na mundial na festiwalu Opole 2018 wybrano oficjalny hymn reprezentacji Polski na MŚ 2018 w Rosji. Zwycięzcą została piosenka ,,Polska drużyna” zespołu KOMBI. Mundialowy przebój wybrali jurorzy i widzowie za pomocą głosowania sms.

Internauci nie ukrywali zażenowania poziomem koncertu „Przebój na mundial” na festiwalu Opole 2018. W sieci pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na temat mundialowych piosenek.

RadioZET.pl/PK