Zamknij

Opole 2018: Krzysztof Zalewski zaatakował PiS i TVP? Mocne słowa w trakcie występu

Redakcja
11.06.2018 13:07
Krzysztof Zalewski Opole 2018
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Krzysztof Zalewski był jedną z gwiazd festiwalu Opole 2018. W niedzielny wieczór zaprezentował m.in. utwór „Polsko” i cover „Domku bez adresu” Czesława Niemena. Podczas występu w Opolu artysta wypowiedział pewne zdanie, które natychmiast odnotowali internauci. Ich zdaniem Zalewski skrytykował obecną władzę w Polsce i Telewizję Polską.

Festiwal Opole 2018: Krzysztof Zalewski skrytykował PiS i TVP?

Wygląda na to, że Krzysztof Zalewski wykorzystał kilka minut na scenie festiwalu Opole 2018, aby skrytykować Prawo i Sprawiedliwość oraz Telewizję Polską. Tuż po występie z piosenką „Domek bez adresu” Czesława Niemena artysta zdecydował się coś powiedzieć i zacytował słowa Władysława Bartoszewskiego.

Zobacz także

Tutaj mamy taki klimat nieco patriotyczny, stulecie, i tak dalej. Więc chciałbym przypomnieć słowa wielkiego Polaka, patrioty, że warto być przyzwoitym. Pozdrawiamy wszystkich przyzwoitych ludzi — wykrzyczał Krzysztof Zalewski w Opolu.

Jego wypowiedź niemal natychmiast odnotowali polscy internauci, którzy nie omieszkali skomentować tego w mediach społecznościowych. Większość z nich stwierdziła, że Krzysztof Zalewski subtelnie skrytykował Prawo i Sprawiedliwość oraz nawiązał do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Wiele osób zażartowało także, że to najprawdopodobniej ostatni występ artysty w TVP.

Warto dodać, że w chórku Krzysztofa Zalewskiego podczas festiwalu Opole 2018 wystąpiły siostry Przybysz. W 2016 roku Natalia Przybysz była mocno krytykowana m.in. przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, kiedy przyznała się publicznie do dokonania aborcji.

Pełny występ Krzysztofa Zalewskiego w Opolu jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK