Zamknij

Festiwal Opole 2019: Natalia Sikora zdyskwalifikowana. Nie wystąpi w konkursie Premiery

Piotr Krajewski
21.05.2019 16:00
Festiwal Opole 2019 Natalia Sikora zdyskwalifikowana za złamanie regulaminu nie wystąpi w konkursie Premiery
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Festiwal w Opolu zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy już uczestników koncertów Debiuty i Premiery. Okazuje się, że nie wszyscy z nich wystąpią w opolskim amfiteatrze. Natalia Sikora została zdyskwalifikowana za złamanie regulaminu konkursu. Spekuluje się, że to nie koniec dyskwalifikacji.

Festiwal Opole 2019: Natalia Sikora zdyskwalifikowana. Nie wystąpi w konkursie Premiery

Natalia Sikora została zdyskwalifikowana z udziału w festiwalu w Opolu. Piosenkarka nie wystąpi ostatecznie w konkursie Premiery z utworem „Ostrożnie to moje serce”. Zastąpi ją zespół Shata QS z piosenką „Fenix”.

>> Opole 2019 - kto wystąpi i kiedy odbędzie się festiwal? [PROGRAM] 

Jak poinformowali organizatorzy, kompozycję wycofano z konkursu z powodu złamania warunków regulaminu. Została wykonana publicznie przed 30 września 2018 roku. Okazało się, że Natalia Sikora zaśpiewała „Ostrożnie to moje serce” podczas koncertu Jana Pietrzaka w Opolu w 2017 roku.

Internauci szybko wytknęli komisji konkursowej brak profesjonalizmu i słabą weryfikację utworów, które zostały zgłoszone do konkursu.

Jako kwalifikujący utwory nie jesteśmy w stanie wszystkiego o wszystkich wiedzieć Zgłoszeń w tym roku było bardzo dużo, więc niemożliwością było sprawdzenie wszystkich występów publicznych każdego poszczególnego artysty czy zespołu. Naszym zadaniem, jako rady artystycznej, jest czuwanie nad doborem utworów na artystycznym poziomie właśnie i na tym kończy się nasze zadanie — powiedział w rozmowie z „Wyborczą” Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i członek rady artystycznej festiwalu.

>> Opole 2019 - BILETY: ile kosztują, kiedy w sprzedaży i gdzie kupić? [CENY]

W internecie pojawiają się już spekulacje, że nie tylko Natalia Sikora może zostać zdyskwalifikowana. Według portalu „Pomponik” niewykluczone, że z konkursem Premier pożegnają się również Olga Bończyk oraz Marcin Miecznikowski i jego zespół Leszcze.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie utwory, które trwają maksymalnie trzy minuty. Piosenka Olgi Bończyk jest podobno o minutę dłuższa. Internauci dotarli też do informacji o występie Miecznikowskiego z utworem „Studniówka” podczas imprezy dożynkowej w Żyrznie w 2018 roku.

Festiwal Opole 2019 odbędzie się w dniach 14-17 czerwca 2019 roku. W konkursie Premiery wystąpi łącznie dziesięciu uczestników:

  • Olga Bończyk – „Więcej niż kochanek”
  • Ania Karwan – „Słucham Cię w radiu co tydzień”
  • Patryk Kumór – „Hooligan”
  • Monika Kuszyńska – „Nie ma rady na miłość”
  • Maciej Miecznikowski & Leszcze – „Studniówka”
  • Shata QS – „Fenix”
  • Marcin Sójka – „Dalej”
  • Izabela Trojanowska – „Wakacyjna miłość”
  • Szymon Wydra & Carpe Diem – „Odpowiedź”
  • 4Dreamers – „Słowa na pół”

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/opole.wyborcza.pl,pomponik.pl/PK