Zamknij

Festiwal Opole 2019: termin tegorocznej imprezy. Poznaliśmy datę festiwalu

Piotr Krajewski
14.06.2019 14:00
Festiwal Opole 2019 termin tegorocznej imprezy. Poznaliśmy datę festiwalu
fot. Lukasz Kalinowski / East News

Festiwal Opole 2019 zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji 56. Krajowego Konkursu Piosenki Polskiej w Opolu. Portal Wirtualne Media poinformował o dacie festiwalu w Opolu. Już wiemy, kiedy odbędzie się słynna impreza.

Festiwal Opole 2019: termin. Kiedy się odbędzie? DATA

Poznaliśmy datę Festiwalu Opole 2019. Jeden z najsłynniejszych polskich festiwali odbędzie się w terminie 14-17 czerwca 2019 roku — informuje nieoficjalnie portal Wirtualne Media. Wszystkie koncerty od piątku do niedzieli będą transmitowane w TVP1. Czwarty dzień opolskiego festiwalu, czyli koncert „Scena Alternatywna”, pojawi się na antenie TVP Kultura.

Jak dodaje portal, impreza miała odbyć się pierwotnie w innym terminie. Data festiwalu w Opolu została przesunięta w związku z eliminacjami do piłkarskich Mistrzostw Europy 2020. 7 czerwca Polska zagra mecz z Macedonią.

Ubiegłoroczny Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu odbył się w dniach 8-11 czerwca. Portal Wirtualne Media opublikował też raport dotyczący oglądalności. Festiwal oglądało średnio 1,98 mln osób, co jest najgorszym wynikiem w ostatnich 14 latach.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PK