Zamknij

Festiwal Opole 2020: Gromee usunięty z listy uczestników. Zastąpi go Rafał Brzozowski

30.07.2020 09:45
Gromee
fot. VIPHOTO/East News

Gromee został usunięty z koncertu „Premiery” podczas festiwalu Opole 2020. Organizatorzy 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej poinformowali, że jego piosenka „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” naruszyła regulamin. Wiemy, kto zastąpi Gromeego na festiwalu.

Gromee usunięty z koncertu „Premiery”, który odbędzie się w trakcie festiwalu Opole 2020. DJ i producent miał zaprezentował tam swój utwór „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” z Anią Dąbrowską i Abradabem.

Organizatorzy festiwalu Opole 2020 poinformowali jednak, że piosenka złamała regulamin. Do udziału w koncercie „Premiery” dopuszczono artystę z listy rezerwowej. W oficjalnym komunikacie ujawniono nazwisko nowego uczestnika.

Festiwal Opole 2020: znamy uczestników koncertów Debiuty i Premiery. Kto wystąpi? [LISTA ARTYSTÓW]

Gromee usunięty z festiwalu Opole 2020 za złamanie regulaminu. Zastąpi go Rafał Brzozowski

Gromee nie wystąpi na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na oficjalnej stronie festiwalu pojawiło się oświadczenie, w którym organizatorzy informują o złamaniu regulaminu przez artystę. W koncercie „Premier” zobaczymy Rafała Brzozowskiego.

W związku z naruszeniem regulaminu przez wykonawcę Gromee ft.Dabrowska ft.Abradab Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu i dopuszczeniu do udziału w nim pierwszej osoby z listy rezerwowej konkursu, Pana Rafała Brzozowskiego z utworem pt. "Gentleman" — czytamy w komunikacie.

Nie ujawniono jednak informacji, w jaki sposób Gromee naruszył zasady festiwalu. Jak informuje Onet, artysta mógł złamać regulamin w trzech punktach:

  • Długość utworu — zgłoszone piosenki nie mogą być dłuższe niż 3 minuty, a „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” trwa o 29 sekund dłużej
  • Oryginalna muzyka i tekst w języku polskim — w zeszłym roku miała swoją premierę anglojęzyczna wersja tego utworu zatytułowana „Love Me Now”
  • Data premiery — regulamin festiwalu zakłada, że kompozycje nie mogły mieć premiery przed 30 kwietnia 2020 roku, oryginalna wersja utworu Gromeego pojawiła się w internecie w kwietniu 2019 roku

Koncert „Premiery” na festiwalu Opole 2020 odbędzie się 6 września. Podobnie jak w przypadku Debiutów, w koncercie wystąpi 10 artystów.

RadioZET.pl/onet.pl