Zamknij

Festiwal w Opolu 2021. Kiedy się odbędzie? TVP potwierdza dokładną datę

01.07.2021 10:26
opolski Amfiteatr
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Prezes Telewizji Polskiej oraz prezydent Opola podpisali porozumienie w sprawie 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kiedy odbędzie się Festiwal w Opolu 2021?

Festiwal w Opolu 2021 potwierdzony. Poznaliśmy datę 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Kiedy odbędzie się kolejna edycja legendarnego wydarzenia?

Festiwal w Opolu. Kiedy się odbędzie? TVP potwierdza dokładną datę

Jak czytamy w komunikacie TVP, prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski oraz prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski zawarli roczne porozumienie w sprawie organizacji Festiwalu w Opolu. Ma być to jednocześnie ostatnie z rocznych porozumień zawartych w ramach umowy między Telewizją a miastem w 2019 roku trwającej 3 lata.

Zgodnie z porozumieniem datę festiwalu wyznaczono na dni 3-6 września 2021 roku. Dyrektorem artystycznym tegorocznego wydarzenia będzie Remigiusz Trawiński, a kierownikiem muzycznym Grzegorz Urban. Telewizja zaznacza, że na scenie jak zwykle zobaczymy wielu znakomitych artystów.

Telewizja Polska i miasto Opole podpisało porozumienie w sprawie 58. KFPP

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu to przedsięwzięcie od samego początku nierozerwalnie związane z Telewizją Polską. Cieszę się z kontynuacji współpracy z Miastem Opole, która pozwoli nam znowu wspólnie przeżywać to największe święto polskiej piosenki. W naszych domach na kilka dni zagości muzyka w wykonaniu najlepszych artystów oraz radość, że Polacy mogę znów być razem. Chcę wszystkich zapewnić, że tegoroczny festiwal będzie wspaniałym widowiskiem muzycznym, które dostarczy nam niezapomnianych przeżyć - oznajmił Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

O wadze wydarzenia jest przekonany również prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski:

Nie muszę nikogo przekonywać, jak ważne to wydarzenie dla mieszkańców miasta, regionu i całej Polski. Już nie mogę się doczekać na występy polskich gwiazd, ale też młodych artystów, wszak scena opolskiego amfiteatru wykreowała dziesiątki gwiazd rodzimej muzyki. Nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem. Przed nami cztery dni niepowtarzalnej uczty muzycznej w najlepszym wydaniu.

TVP informuje, że wkrótce rozpocznie się nabór kandydatów do koncertów Premier i Debiutów. O line-upie wydarzeń zadecyduje Rada Artystyczna.

RadioZET.pl/TVP