Zamknij

Film "Rocketman" o Eltonie Johnie ocenzurowany w Rosji. Mocny komentarz muzyka

Piotr Krajewski
03.06.2019 13:56
Film Rocketman o Eltonie Johnie ocenzurowany w Rosji mocny komentarz muzyka
fot. Paramount Pictures/Ferrari Press/East News

Film „Rocketman”, opowiadający historię Eltona Johna, wejdzie do polskich kin w czerwcu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy widzowie zobaczą pełną wersję filmu. Dystrybutor w Rosji postanowił ocenzurować „Rocketman” i wyciął m.in. sceny homoseksualne. Elton John zdecydował się skomentować całą sprawę.

Film „Rocketman” o Eltonie Johnie pojawi się w polskich kinach już 7 czerwca. Niestety, nie wszyscy widzowie będą mogli zobaczyć obraz w pełnej wersji. Okazuje się, że dystrybutor w Rosji ocenzurował film i wyświetli go tam w okrojonej, krótszej o pięć minut wersji. Rosjanie nie zobaczą m.in. scen zawierających stosunki homoseksualne i pokazujących zażywanie narkotyków.

Informacja o ocenzurowaniu filmu „Rocketman” dotarła do samego Eltona Johna. Legendarny muzyk wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Smutne, że nadal żyjemy w podzielonym świecie, który wciąż potrafi być tak okrutny, aby nie akceptować miłości między dwojgiem ludzi. Wierzymy w budowanie mostów i otwarty dialog. Będziemy więc walczyć z tymi barierami, dopóki ludzie na całym świecie nie będą równi — czytamy w komunikacie Eltona Johna i twórców filmu.

„Rocketman” opowiada o początkach kariery Eltona Johna i czasach nauki w Royal Academy of Music, gdzie poznał i zaczął współpracować z autorem tekstów Berniem Taupinem. To właśnie on pomógł artyście stworzyć jego największe przeboje, m.in. „I’m Still Standing”, „Your Song” czy „Tiny Dancer”. Reżyserem filmu jest Dexter Fletcher, a w głównej roli zobaczymy Tarona Egertona.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/variety.com/PK