Zamknij

Film dokumentalny o Coldplay w polskich kinach. Znamy datę premiery!

Redakcja
17.10.2018 11:57
Coldplay
fot. Polly Thomas/REX/Shutterstock/EAST NEWS

W związku z 20-leciem istnienia zespołu Coldplay wydaje film dokumentalny zatytułowany „A Head Full Of Dreams”. Nie zabraknie w nim wielu archiwalnych nagrań i intymnych momentów z życia słynnej grupy. Premierę dokumentu zaplanowano na 14 listopada. Tylko tego dnia będzie można obejrzeć go w kinach. Również w Polsce.

Film dokumentalny o Coldplay w kinach

Fani Coldplay mogą zacierać ręce. Już 14 listopada ukaże się film dokumentalny „A Head Full Of Dreams”, który przybliży widzom ponad 20-letnią historię jednego z obecnie najsłynniejszych zespołów na świecie. W dokumencie pojawią się zarówno fragmenty występów na żywo, jak i wiele zakulisowych materiałów i archiwalnych nagrań z początku kariery.

Co ciekawe, film będzie można zobaczyć w kinach wyłącznie 14 listopada. Jednorazowe pokazy odbędą się na całym świecie, w tym w Polsce. „A Head Full Of Dreams” wyświetlą kina m.in. w Warszawie, Łodzi, Olsztynie, Bydgoszczy, Lublinie, Krakowie czy Rzeszowie. Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie internetowej.

Od 16 listopada film będzie dostępny także na platformie Amazon Prime Video w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii and Nowej Zelandii.

Grupa Coldplay z Chrisem Martinem na czele powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Sprzedali kilkadziesiąt milionów płyt, a wszystkie albumy pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach. Do najsłynniejszych piosenek Coldplay należą m.in. "Yellow", "Fix You", "Viva la Vida" i "Paradise".

Zespół kilkukrotnie wystąpił w Polsce. Ostatni raz w czerwcu 2017 roku w ramach trasy „A Head Full of Dreams Tour”, która zakończyła się pod koniec 2017 roku i przyniosła rekordowe zyski. Tournée zarobiło ponad 500 milionów dolarów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK